Sociální síť Telegram přináší jednu inovaci za druhou. Aktuálně je tato služba dost oblíbená, protože nabízí soukromí, má velké množství veřejných kanálů a neveřejných skupin a snadno se používá na všech zařízeních. Nabízí i funkci pro odstranění jakékoliv zprávy přímo v konverzaci, a to na vaší straně i straně druhé strany. Nedávno se ve službě objevila i funkce automatické destrukce zpráv. Jak si takové zprávy ale nadále ukládat?

Označení odstraněných či editovaných zpráv v aplikaci AyuGram

Já osobně mám rád nejvyšší možnost zabezpečení, proto veškeré e-maily a zprávy rád odstraňuji. V případě vniknutí do mých účtů nezíská útočník žádné informace. Funkci automatické destrukce zpráv v Telegramu tedy dost oceňuji. Ve většině konverzacích mám nastavenou destrukci zpráv po jednom dni. Pokud ale z nějakého důvodu potřebujete ukládat veškeré zprávy mezi vašimi kamarády, ale i Telegram kanály, je to v případě mobilů a tabletů s Androidem možné.

Telegram je úžasný v tom, že funguje bez nějakých omezení i v neoficiálních aplikacích. Do Androidu si neoficiálními cestami můžete nainstalovat různé aplikace. Vyzkoušet můžete třeba AyuGram, což je Telegram klient, který vychází z oficiální verze a již jsem se mu věnoval ve starším článku. Vypadá tedy stejně a všechny běžné prvky služby jsou v češtině. Má však dodatečné funkce, a to i ukládání všech zpráv. Ty tedy v konverzacích a kanálech zůstanou dostupné jen vás, a to i když budou automaticky či manuálně uživatelem odstraněny. Vy uvidíte u takových zpráv emotikon koštěte. Ihned tedy víte, jaká zprávy byla odstraněna či upravena.

Jak v AyuGramu povolím ukládání zpráv?

  • Spusťte aplikaci AyuGram.
  • Vlevo nahoře otevřete menu aplikace a vyberte „Nastavení“.
  • Zde otevřete „AyuGram Preferences“ a ve „Spy essentials“ můžete povolit ukládání všech zpráv a ukládat historii jejich editace.
  • Níže v „Customization“ můžete případně upravit emotikon, který se bude u smazaných či upravených zpráv zobrazovat.
  • Teď se budou veškeré nové zprávy ukládat a budete je mít k dispozici, i když je druhá strana odstraní.
  • Nastavení může začít plně fungovat až po restartování aplikace.
  • Odebírejte novinky tohoto webu infoek.cz na Telegramu. 😉

Kde mohu AyuGram stáhnout?

AyuGram dostává nové funkce v aktualizacích a aktuálně mu funguje asi vše, co od běžného Telegram klienta znáte. Na dost mobilech je aplikace výrazně svižnější, po nastavení je i rychlejší stahování a načítání obsahu a rozhodně dle mého názoru stojí alespoň za vyzkoušení.

A kde AyuGram vlastně stáhnout? Tvůrci publikují nenovější verze přímo do svých kanálů na Telegramu. Tam stačí stažené soubory jen stáhnout a nainstalovat. V případě Androidu si můžete vybrat verzi pro váš procesor. K dispozici je i „universal“ verze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*