Podívejte se, jak fotí mobil Tecno Camon 18 Premier

Tecno Camon 18 Premier je na našem trhu aktuálně nejvyšším modelem výrobce Tecno. Stále se však jedná o mobil zapadající do střední třídy, takže se ani nesnaží patřit mezi nejlepší fotomobily na trhu. Na zádech mobilu se nachází modul třech fotoaparátů. Hlavní snímač má rozlišení 64 Mpx se světelností f/1,6. Další fotoaparát je překvapivě teleobjektiv s 5x optickým zoomem, 8 Mpx rozlišením a světelností f/3,5. Poslední snímač je ultraširokoúhlý s 12 Mpx rozlišením, světelností f/2,2 a gimbal optickou stabilizací obrazu (OIS).

Mobil na danou cenovou kategorii fotí obstojně a výrobce skvěle také zvládl vyvážení barev ze všech třech fotoaparátů, kdy se barvy během přepínání nijak výrazně nemění. Líbí se mi také přirozené barevné podání, dostatek detailů, skvěle si mobil poradí s protisvětlem a hlavní fotoaparát hezky fotí i makro snímky. Ultraširokoúhlý fotoaparát nefotí také vůbec špatně, i když v rozích fotek je vidět trochu neostrost, ale je nutné se podívat na cenu mobilu. Z nepochopitelného důvodu ale nefotí v poměru stran 4:3, ale v 16:9. Je to velká škoda, ale zas tento fotoaparát má gimbalovou stabilizaci pro stabilní videa. Velice mile překvapen jsem byl tím, že mobil za tyto peníze má tak dobrý teleobjektiv s 5x optickým zoomem. Jiní výrobci často také lákají na 5x zoom, ale jedná se jen o digitální zoom, kdy dochází k ořezávání snímků a takové snímky nejsou tak kvalitní. Sáhnout lze až po 60x digitálním zoomu.

  • Hlavní fotoaparát: 4:3, 20:9, 1:1
  • Ultraširokoúhlý: 20:9, 16:9, 1:1
  • Teleobjektiv: 20:9, 4:3, 1:1

A co focení v noci? Mobil nabízí noční režim, který za špatných světelných podmínek snímky prosvětlí a snaží se i vyhladit digitální šum. Funguje na danou cenovou kategorii velice dobře, i když v některých situacích jsou snímky nepřirozeně prosvětlené až moc.

Když si to shrnu, tak Tecno Camon 18 Premier fotí vzhledem k ceně opravdu slušně. Snímky jsou spíše odpovídající ceně, ale Tecno má konkurenční výhodu v 5x optickém zoomu. Jen škoda poměru stran 16:9 u ultraširokoúhlého fotoaparátu.

Hlavní fotoaparát
Ultraširokoúhlý fotoaparát
5x optický zoom
Hlavní fotoaparát
Hlavní fotoaparát
Ultraširokoúhlý fotoaparát
5x optický zoom
Hlavní fotoaparát
Ultraširokoúhlý fotoaparát
5x optický zoom
Hlavní fotoaparát, noční režim
Hlavní fotoaparát, noční režim
Ultraširokoúhlý fotoaparát, noční režim
Hlavní fotoaparát
Hlavní fotoaparát
Hlavní fotoaparát

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*