Jak fotí mobil OnePlus Nord?

OnePlus Nord na svých zádech nese čtyři fotoaparáty. Hlavní fotoaparát je SONY IMX586 se 48 Mpx rozlišením, světelností f/1.75, optickou (OIS) a elektronickou stabilizaci (EIS). Druhá fotoaparát je ultraširokoúhlý se záběrem 119°, 8 Mpx rozlišením a světelností f/2.25. Nechybí pak ani 5 Mpx se světelností f/2.4, který se stará o hloubku ostrosti a 2 Mpx se světelností f/2.4 pro makro.

Výsledné snímky mají věrohodné barevné podání, nechybí jim detaily ani dynamický rozsah. Skvěle funguje i automatické HDR a spokojený jsem byl i s focením makra. Režim super makro však vůbec nedoporučuji používat, protože fotí 2 Mpx fotoaparátem. Kdo by dnes chtěl snímky s rozlišením 2 Mpx? Nikdo, proto je tento fotoaparát zbytečný. Špatně na tom nejsou ani snímky s nočním, režimem, i když pochopitelně za horšího světla se vytrácí detaily.

Ultraširokoúhlý fotoaparát na danou cenovou kategorii podává velice slušný výkon. Za dobrých světelných podmínek jsou snímky hezké, ale za horšího světla se detaily vytrácí, s čímž je třeba počítat. Fotoaparát nemá problémy s deformací, co chválím, ale je škoda, že rohy fotek jsou neostré.

Hlavní fotoaparát
Ultraširokoúhlý fotoaparát
Hlavní fotoaparát
2x zoom
Ultraširokoúhlý fotoaparát
Hlavní fotoaparát, noční režim
Hlavní fotoaparát, noční režim
Ultraširokoúhlý fotoaparát, noční režim
Hlavní fotoaparát
Hlavní fotoaparát
2x zoom
Hlavní fotoaparát

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*