Jak fotí mobil HONOR 50?

HONOR 50 na svých zádech nese větší modul čtyř fotoaparátů s přisvětlovacím bleskem. Hlavní snímač má rozlišení 108 Mpx a světelnost f/1.9. Druhý fotoaparát je ultraširokoúhlý s 8 Mpx rozlišením a světelností f/2.2. Zbylé dva fotoaparáty si výrobce mohl odpustit, protože mají jen 2 Mpx rozlišení a slouží pro makro a snímání hloubky ostrosti.

Hlavní fotoaparát má fyzické rozlišení 108 Mpx, ale mobil v přednastaveném stavu fotí naprosto dostačujícím optimalizovaném 12 Mpx rozlišení. Pokud však budete chtít fotit v maximálním rozlišení, tak to aplikace fotoaparátu umožňuje. Snímky v maximálním rozlišení ale pak mají velikost kolem 20 MB.

Někdo si může říci, že 108 Mpx rozlišení je asi trochu zbytečné, ale ve skutečnosti tomu tak úplně není. Vysoké rozlišení fotoaparát využívá, když fotíte s digitálním zoomem, protože při focení se zoomem dochází k ořezu snímků. Z vysokého rozlišení se logicky lépe ořezává, proto jsou třeba snímky s 2x zoomem hezké a použitelné. Využít můžete až 10x digitální zoom.

Hlavní fotoaparát odvádí vzhledem k ceně slušnou práci. Dokonce i za špatných světelných podmínek to špatné rozhodně není, když tedy použijete noční režim v aplikaci fotoaparátu. Ten snímky hezky prosvítí a odstraní digitální šum. Za dobrých světelných podmínek není rozhodně špatný ani ultraširokoúhlý fotoaparát.

Hlavní fotoaparát
Ultraširokoúhlý fotoaparát
2x zoom
Noční režim
Noční režim

Noční režim
Noční režim
Hlavní fotoaparát
Ultraširokoúhlý fotoaparát
2x zoom
Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

3 komentář

  1. Mám Honor50 už pár dní a nafotil jsem již přes 300 fotografií, protože focení je moje vášeň. To byl hlavní důvod, proč jsem si tento telefon koupil, abych sám otestoval, jestli fotí opravdu tak dobře, jak slibuje. Můžu s klidným srdcem říct, že ano. Za super cenu, super fotky. Pokud chcete kvalitní fotky, tak s tímhle telefonem neuděláte chybu.

  2. Za mě skvělý! Já Honor 50 mám už přes týden a všechno super. Na úpravu fotek a tvorbu videí jako dělaný

  3. Nečekal jsem, že mobil za takovou cenu bude fotit takhle. Honoru se tato padesátka fakticky povedla. S tímto telefonem je radost fotit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*