Jak automaticky odstranit pozadí fotek v Xiaomi mobilech?

Jsem překvapen tím, jak většina uživatelů mobilů Xiaomi, Redmi a POCO vůbec netuší, že mají přímo v galérii povedené úpravy fotek a videí. Výrobce do galérie fotek a videí nasadil pokročilejší AI funkce, ale i psaní textu do fotek, střih videa, přidání šablony nebo zvuku do videí, změnit rozlišení videa a další funkce. Je možné také automaticky odstranit pozadí fotky.

Fotka s odstraněným pozadím funkcí z HyperOS

V systému MIUI je dlouho funkce pro automatické odstranění pozadí a jeho případné nahrazení. Ještě před otevřením fotky na ni podržte prst a označte ji. Pak už jen stačí dole vybrat tlačítko „Tvořivost“ a „Výstřižek“. Během chvilky algoritmus sám na fotce najde např. kočku a odstraní veškeré pozadí za ní. Horním tlačítkem si fotku můžete uložit, ale ještě před uložením případně vybrat pozadí jiné.

Nový systém HyperOS tuto funkci také má a můžete ji využívat stejně. Výrobce se však snaží funkci pro odstranění pozadí usnadnit. Fotku v galérii fotek stačí otevřít a pod fotkou vpravo najdete malou ikonu. Na tu stačí klepnout a automaticky bude např. kočka označena a zobrazí se funkce pro zkopírování do jiné aplikace, uložení do galérie fotek bez pozadí a odeslat někomu např. v chatovací aplikaci.

1 komentář

  1. Na toto používám apku: Bazaart: Photo, Video and Design Editor
    😀
    A né nemám Xiaomi telefon.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*