Xiaomi pomocí AI umí z fotek odstranit osoby a další objekty

Xiaomi má dost fanoušků, kterým se líbí Androidí prostředí MIUI. Má totiž svůj vzhled, mnoho nastavení, funkcí i aplikací. Dost uživatelů o tom neví, ale výrobce poslední roky dost zapracoval i na editoru fotek a videí. Pořízené fotky a videa můžete snadno editovat zdarma v aplikaci v češtině. V tomto článku jsem se podíval na to, jak v editoru fotek v mobilech Xiaomi snadno odstranit nežádoucí osoby a předměty z fotek.

Kdo stojí za funkcí odstranění objektů z fotek?

Je otázkou, zda si výrobce Xiaomi tuto funkci vyvinul sám. Osobně bych se přiklonil spíše k tomu, že ve verzích systému MIUI pro EU se jedná o funkci použitou ve spolupráci s Googlem. Od Googlu totiž v galérii fotek používá funkci Google Lens i skenování textu z fotek. Funkci pro odstranění osob a dalších objektů z fotek Google dlouhodobě vyvíjí. Nemám však oficiálně potvrzeno, že by Xiaomi funkci od Googlu použil.

Fotky s odstraněnými objekty

Je dobré si rovnou říci, že se jedná o bezplatný nástroj pro mobily. Profesionální kvalitu pro odstranění objektů z fotek očekávat nelze. Nástroj využívá algoritmy a je fajn vidět, jak se aktualizacemi zlepšuje. Záleží tedy hodně na tom, jakou fotku a v jaké kvalitě upravujete. Pokud odstraníte např. osobu, může být vidět, že fotka prošla úpravou. To je možné ale zamaskovat třeba rozostřením v aplikaci Snapseed, přidáním různých filtrů či další úpravou v Xiaomi editoru. Jestli chcete odstranit něco drobnějšího, nemusí být na první pohled vůbec vidět, že fotka nějakou úpravou prošla.

Níže je galérie fotek, ze kterých bylo něco odstraněno. Fotky si můžete rozkliknutím zvětšit a procházet pomocí šipek. Pod každou fotkou je poznámka, jak byla upravena.

Jak z fotek osobu či jiný objekt odstraním?

Postup byl testován na mobilu Xiaomi 13 Pro se systémem Android 13/MIUI 14.

  • V galérii fotek od výrobce otevřete fotku, kterou chcete upravit
  • Pod fotkou klepněte na ikonu úprav
  • Nyní vyberte funkce využívající chytré algoritmy (AI)
  • Teď klepněte na funkci „Vymazat“
  • K dispozici máte manuální odstranění objektů, mnoho dalších funkcí i odsranění osob
  • V případě odstranění osob dojde k jejich automatickému vyhledání a růžovému zvýraznění osoby. To znamená, že osoba byla označena a pod fotkou už jen stačí klepnout na text „Smazat“
  • Fotku můžete uložit

1 komentář

  1. tohle už Samsung umí hodně dlouho 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*