Huawei P40 Pro jako hlavní mobil? Jak jsem si poradil s absencí Googlu?

Na test jsem dostal mobil Huawei P40 Pro, který je v současné době vlajkovou lodí společnosti Huawei. Jak už každý asi ví, tak tento model se stal obětí obchodní války mezi Čínou a USA. Mobil tedy nestihl projít certifikací a schází mu služby Googlu. Rozhodl jsem se, že z Huawei P40 Pro na nějakou dobu udělám hlavní mobil a pokusím se bez Googlu žít. Jak se mi to povedlo se můžete dočíst v tomto článku.

Tento článek bude sloužit jen jako rychlý souhrn, jak jsem si poradil s absencí Google služeb, a jak se mi mobil líbí. Více informací o tomto mobilu si budete moci přečíst v chystané podrobné recenzi.

Menší porovnání se Samsung Galaxy S20

Na obrázcích na internetu mobil P40 Pro sice vypadá obyčejně, ale v reálu působí opravdu elegantním dojmem. Moc se mi líbí, že sklo displeje je zakřivené jak na levém a pravém boku, tak i na horní a spodní části. Díky tomu mobil vypadá ještě lépe. Dle mého názoru je P40 Pro o něco hezčí, než mobily Samsung Galaxy S20, které jsem nedávno testoval.

Huawei P40 Pro také zaujal svými zadními fotoaparáty, které podávají skvělý výkon. Snímky jsou hezké, a to i s 5x a 10x zoomem. Působivý je také noční režim a snímky z ultraširokoúhlého fotoaparátu. Opět mají dle mého názoru lepší barevné podání a více detailů v zoomu než nové Samsungy. Stejně jako Samsung jsou však barvy trochu přikrášlovány.

K mobilu P40 Pro v balení také dostanete 40W nabíjecí adaptér. Na rychlost nabíjení jsem si tedy opravdu rychle zvykl a moc rád bych jej viděl u všech mobilů. Mobil Samsung Galaxy S20 Ultra sice umí 45W rychlé nabíjení, ale v balení najdete bohužel “jen” 20W adaptér. Mobil od Huawei také vydrží déle nabitý, a to má menší kapacitu akumulátoru.

 

 

Jak jsem si poradil s absencí Google služeb?

Když si koupíte nový mobil, tak se pochopitelně přihlásíte ke svému Google účtu a chystáte si stáhnout všechny potřebné aplikace. Google Play v mobilu Huawei P40 Pro však budete hledat marně. Během mého testování se mi služby Googlu nainstalovat sice podařilo, ale nefungovalo to úplně ideálně.

Aplikace tedy budete muset stahovat v oficiálním obchodě Huawei AppGallery. Byl jsem velice mile překvapen tím, kolik aplikací a her se v tomto obchodě již nachází. Situace je teď daleko lepší než před půl rokem. Stále však velká část aplikací chybí.

Obchod AppGallery

Když už si mobil P40 Pro zakoupíte, tak rozhodně musíte nainstalovat také alternativní obchod APKPure, kde najdete takřka každou aplikaci. V aplikaci APKPure najdete také nové aktualizace všech nainstalovaných aplikací. Na jedno klepnutí na tlačítko můžete tedy aplikaci aktualizovat.

Obchod APKPure

Jak můžete vidět na screenshotu níže, tak jsem si do mobilu nainstaloval všechny potřebné aplikace, a to včetně aplikací pro hodinky Fitbit i Withings. Pro YouTube jsem si nainstaloval výbornou aplikaci YouTube Vanced, která vypadá úplně stejně, jako oficiální aplikace. I když Facebook nepoužívám, tak pro test jsem zkusil doinstalovat i Facebook, Messenger a WhatsApp. Všechny aplikace fungují bez problémů.

Musel jsem také vyzkoušet mapy, protože navigaci od Googlu opět v tomto mobilu nenajdete. Spolehnout se tedy budete muset na české Mapy.cz, které se nachází přímo v AppGallery. Po dlouhé době jsem tedy tuto aplikaci otestoval a navigace fungovala fantasticky, a to včetně hlasové navigace. Náhrada za Google Mapy je tedy vyřešená.

Jelikož používám Air Banku, tak jsem narazil na problém, protože moje banka nemá vlastní aplikaci v AppGallery a ani dalších obchodech. Z jiného mobilu jsem tedy portoval APK soubor, abych si aplikaci doinstaloval. Poté mi aplikace fungovala bez problémů. Problém jsem měl jen s druhou mou bankou Equa Bank, kdy se aplikaci portovat nepodařilo. Více o bankovních aplikacích v mém samostatném článku.

Podařilo se mi tedy nainstalovat takřka všechny potřebné aplikace a s mobilem Huawei P40 Pro bez problémů žiju. Jen první den jsem si musel udělat volný večer, abych všechny aplikace doinstaloval. Chybí mi však hlavně hra Pokémon Go, která bez Google služeb nefunguje. To samé se dá říci o Uberu. Velkým problémem je také bezkontaktní placení mobilem, protože Google Pay je zcela nefunkční. Huawei však údajně chystá vlastní řešení v podobě Huawei Pay. Zatím však není jasné, kdy tato služba dorazí.

 

 

Doporučil bych Huawei P40 Pro?

Huawei P40 Pro je výborný mobil, který se stal obětí nesmyslné obchodní války. Má tedy handicap, ale Huawei se opravdu snaží a aplikace v AppGallery přibývají každým dnem. Věřím tomu, že za půl roku bude situace zas úplně jinde.

Testování tohoto mobilu si tedy užívám a až na Pokémon Go, Equa Banky a placení mobilem mi asi nic nechybí. Pokud si tedy mobil zakoupíte, tak si doinstalujte obchod APKPure, kde najdete takřka všechny aplikace ke stažení.

Mobil Huawei P40 Pro mohu doporučit, ale mobil rozhodně nemusí být pro každého. Pokud jste uživatel, který se bojí instalovat aplikace z APKPure a jiných zdrojů, tak na tento mobil raději zapomeňte. Pokud vám instalování aplikací mimo Obchod Play a AppGallery nedělá problémy, tak mobil můžete zkusit.

 

Sleduj na Instagramu:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*