Huawei AppGallery – Obchod s aplikacemi od Huawei se začíná plnit, ale…

Huawei stále má problémy, a to kvůli obchodní válce mezi USA a Čínou. Jak to bude mít do budoucna s Android a Obchodem Play? To zatím nevíme, ale Huawei se snaží celou situaci řešit. Řeší pochopitelně hardware, aby nemusel využívat technologie USA, což se mu již podařilo.

Co ale software? Ten je velice podstatný, protože Android patří americké společnosti Google, která v současné době nesmí Huawei udělovat licence pro využívání Google služeb. V mobilech by tedy nebyl dostupný Obchod Play, odkud každý stahujeme veškeré aplikace. Jednalo by se tedy o velké potíže, protože ne každý chce stahovat aplikace z neznámých zdrojů.

V mobilech Huawei/Honor si již můžete všimnout vlastního storu s aplikacemi, který se jmenuje Huawei AppGallery. Ten se mi podařilo bez problémů zprovoznit i na mobilech jiných značek, jak jsem již psal ve starším článku. V posledních týdnech sleduji, že aplikací v AppGallery přibývá poměrně dost, ale stále jich hodně schází.

Mezi aplikacemi najdete dokonce i aplikace z ČR, a to např. CZ Rádio,  Dáme jídlo, aplikace od Seznamu a už jsou k dispozici i aplikace některých bank. Je tedy vidět, že Huawei se opravdu snaží a je tedy dost možné, že se mu nakonec podaří Obchod Play nahradit.

Musíme tedy vyčkat, jak celá situace dopadne. Zatím toho Huawei musí vyřešit ještě hodně, protože třeba Spotify a mnoho dalších aplikací v AppGallery chybí. Stále také nemá platební systém, kdy by vývojář mohl nabízet placenou aplikaci, ale na tom se údajně již pracuje.

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*