HTC U11 Life přichází s čistým Androidem One

HTC tento rok ukázalo dva povedené mobily a to phablet HTC U Ultra a dražší menší model HTC U11. Výrobce se tento rok opravdu začal snažit a představil další dva zajímavé kousky. Jedná se o modely HTC U11 Life o kterém se spekulovalo už opravdu dlouho a také vylepšenou vlajkovou loď HTC U11+.

HTC U11 Life je zajímavý především operačním systém. Podle tiskové zprávy bude po vybalení nabízet Android 8.0 a dobrou zprávou je, že se jedná o verzi Android One. Bude mít tedy velmi časté aktualizace přímo od Googlu a to včetně nových verzí systému Android a důležitých bezpečnostních záplat. Mobil bude tedy vždy aktuální a bezpečný stejně, jak je tomu u mobilu Xiaomi Mi A1. Systém bude také čistý a díky tomu se v mobilu nebudou nacházet žádné zbytečné aplikace a systém bude vždy krásně svižný.

 

Dalším lákadlem je také hardware, který je papírově v poměru cena/výkon slušný. Nabízí 5,2″ (palců) displej s Full HD rozlišením a ochranným sklem Gorilla Glass. Dále nechybí odolnost certifikace IP 67 (vůči prachu a polití vodou) a výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 630. Dostupné budou hned dvě varianty a to varianta se 3 GB RAM a 32 GB za 9 995 Kč a také varianta se 4 GB RAM a 64 GB interním úložištěm za 10 099 Kč. Paměť u obou variant také lze rozšířit díky MicroSD kartám. Nechybí ani fotoaparát s rozlišením 16 Mpx a technologií HDR Boost, která napomáhá při expozičně náročných situacích, dosáhnout vyššího dynamického kontrastu a snížení šumu.

Lákadlem je také funkce HTC Edge Sense, kterou nabízí současná vlajková loď HTC U11. Díky tomu můžete například rozsvítit svítilnu mačkáním boků telefonu. HTC pochopitelně nezapomnělo ani na zvuk a do balení přidává sluchátka HTC USonicHi-Res certifikací. Sluchátka na sobě mají mikrofony, které umí analyzovat okolí a díky tomu lze potlačit okolní hluk například v hromadné dopravě.

 

Díky čistému Androidu a úspornému procesoru podle tiskové zprávy bude lákat na slušnou výdrž baterie. Na to jsem osobně moc zvědavý a doufám, že se mi tento kousek dostane na testování. Akumulátor má kapacitu 2 600 mAh a to na dnešní dobu opravdu není moc, ale pokud výrobce zvládne optimalizaci, tak může překvapit.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*