HTC představilo nový VR headset a Firefox pro virtuální realitu

HTC na veletrhu CES 2019 předvedlo zajímavé novinky v oblasti virtuální reality. Ukázalo nové technologie pro sledování pohybu očí, headset HTC Vive Cosmos, zcela nový pohled na webové stránky a neomezené předplatné Viveport Infinity.

 

 

HTC Vive Pro Eye

Díky novým technologiím bude VR šetrnější na hardware a nebude nutné dokupovat nové grafické karty či jinak upgradovat počítač. Virtuální realitu bude možné ovládat očima a bude přístupná i pro hendikepované.

„Do VR technologií jsme investovali, abychom fanouškům dokázali poskytnout ty nejlepší zážitky v hernách i domácnosti,“ řekl tiskový mluvčí Major League Baseball. „Díky sledování pohledu očí můžeme nabídnout MBL Home Run Derby VR bez potřeby ovladačů. Nyní mohou veškerá menu ovládat pomocí očí.“

 

 

 

HTC Vive Cosmos

HTC odhalilo vývojářskou verzi chystaného VR headsetu HTC Vive Cosmos. Novinka přinese jednodušší instalaci a mobilitu. Nepotřebuje žádnou externí stanici a lze jej spojit i s jiným zařízením než pouze výkonným herním PC. Bude tedy šetrnější na výkon, a to jistě velká část uživatelů ocení. Cosmos nabídne také nový propracovanější systém HTC Vive Reality a dostupný bude ve druhém čtvrtletí  2019.

 

 

Vytváření stránek

HTC ve spolupráci s Amazonem stojí za projektem Amazon Sumerian, který nabídne celý balík nástrojů pro tvorbu webových stránek. V současné době není prohlížení internetových stránek ve virtuální realitě pohodlné a díky tomuto projektu bude možné vytvářet stránky optimalizované přímo pro VR. Tvorba stránek by dle HTC měla být snadná a bez nutnosti znalosti programování.

 

Mozilla Firefox pro VR

Pro prohlížení internetových stránek je zapotřebí internetový prohlížeč. HTC oslovilo společnost Mozilla, která má v tomto odvětví bohatí zkušenosti. V chystaném headsetu HTC Vive Cosmos bude nativní prohlížeč Mozilla Firefox, který bude optimalizovaný pro VR. Prohlížení stránek bude mít tedy zcela nový rozměr. Na animaci níže si lze všimnout i vyhledávání hlasem ve vyhledávači Google.

 

Zdroje: Tisková zpráva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*