HTC U12+ – Nový mačkací mobil s nabušeným hardwarem

Tchajwanská společnost HTC představila nový vlajkový model pro rok 2018. Navazuje na loňskou vlajkovou loď HTC U11, která si v podrobné recenzi odnesla kladné hodnocení. Novinka tedy nesmí zaostávat a nabízí nekompromisní výkon, kvalitní fotoaparáty a zvýšenou odolnost IP68.


Konstrukce také navazuje na loňské modely v kombinaci skla a kovu. Novinka přinese tři barevné varianty a to Fire Red (červená), Ceramic Black (černá) a Translucent Blue. Tou se výrobce chlubí, protože se jedná o elegantní modrou barvu, která na světle hází zajímavé odlesky a kryt je z velké části průhledný. Čtečka otisků prstů se díky 6″ (palce) displeji s poměrem stran 18:9 přesunula na záda.

Průhledná modrá varianta Translucent Blue
Černá varianta Ceramic Black
Červená varianta Fire Red

 

 

 

Fotoaparát – Jednička v DxOMark

HTC v loňském roce velmi mile překvapilo kvalitou fotoaparátů modelů HTC U Ultra a U11. Nový model U12+ nesmí nijak zaostávat a výrobce jej opět vylepšil. Na zádech se nachází dvě čočky fotoaparátů UltraPixel™4. Hlavní čočka disponuje rozlišením 12 Mpx s optickou a elektronickou stabilizací obrazu a sekunduje ji druhá 16 Mpx čočka. Ta vypomáhá s bokeh efektem a dvojnásobným (bezztrátovým) optickým zoomem.

 

 

Novému modelu nechybí HDR Boost 2 a díky tomu pravděpodobně bude podávat skvělý výkon během focení na automatiku. Nechybí ani UltraSpeed Autofocus 2, laserové ostření a PDAF. Jak už je u výrobce zvykem, tak se pochopitelně zaměřil i na kvalitní zvuk ve videích. Ke kvalitnímu zvuku během pořizování videa vypomáhají čtyři mikrofony na těle mobilu. Díky tomu lze pořizovat prostorový 3D zvuk a Hi-Res audio. Funkce Audio Boost umožňuje i bez přiblížení zesílit lidský hlas. Videa lze pořizovat v rozlišení 4K se 60 FPS (snímky za vteřinu).

Nad displejem se nachází také dvě selfie kamerky s rozlišením 8 Mpx. Druhá kamerka byla nasazena také z důvodu odemykání mobilu obličejem, které je letos velice populární. Bokeh efekt si lze užívat i při focení selfie. Fotoaparáty se tedy zařadí mezi nejlepší fotomobilu a v prestižním benchmarku DxOMark si HTC U12+ odneslo 103 bodů.

 

 

 

Výkon – Vlajka jak se sluší a patří

Jelikož se jedná o vlajkový model, tak by byla ostuda, kdyby nenabízel pořádný výkon. Uvnitř mobilu tepe procesor Qualcomm Snapdragon 845 a 6 GB RAM. Interní úložiště nabízí 64 GB a pokud by to nikomu nestačilo, tak může do hybridního slotu vložit microSD kartu. Jelikož se jedná o hybridní slot, tak lze využívat slot pro dvě NanoSIM karty nebo jednu NanoSIM kartu a SD kartu.

 

 

 

 

Kvalitní zvuk

HTC je známo tím, že se snaží nabídnout kvalitní zvuk. V balení tedy nechybí sluchátka HTC USonic s aktivním potlačením okolního hluku a vytvářením vlastních zvukových profilů. Sluchátka se připojí do nabíjecího oboustranného konektoru USB-C a 3,5 mm jackem mobil nedisponuje. Bude v balení redukce na 3,5 mm jack? To zatím nebylo potvrzeno. Stereo reproduktory BoomSound mají být také vylepšené a jsou údajně hlasitější.

 

 

 

Mačkání boků

HTC U12+ disponuje vylepšenou funkcí HTC Edge Sense 2, která využívá tlakové senzory na bocích mobilu. Mačkáním mobilů lze fotit, spouštět rychle fotoaparát, rozzářit svítilnu a nastavit si různé funkce, jak tomu bylo u modelu U11. HTC šlo ale ještě dál a odstranilo mechanická tlačítka na pravém boku. Jedná se o tlačítka pro regulaci hlasitosti a zamykací tlačítko. Nahradilo je vyhrazené místo se senzory pro mačkání. Díky tomu je konstrukce pevnější a neláme se v místě tlačítek. Otázkou však zůstává, jak takové řešení bude praktické.

 

 

Zdroje: Tisková zpráva, HTC.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*