HONOR Router 3 – Wi-Fi 6+ router s hezkým designem (RECENZE)

Společnost HONOR už dávno není jen výrobcem mobilních telefonů, ale i na našem trhu nabízí třeba i notebooky, bezdrátová sluchátka, hodinky a teď už i nový Wi-Fi router. Ten nabízí podporu Wi-Fi 6 Plus, možnost zvýšit dosah stávající sítě a nechybí i hezký design. V době psaní recenze se HONOR Router 3 prodával za cenu kolem 1 800 Kč (1 400 Kč v akci).

 

Design a zpracování – hezčí než Huawei

HONOR Router 3 je vlastně převlečený router Huawei Wi-Fi AX3 a dokonce se prodává i za totožnou cenu. HONOR však trochu přepracoval design, který dle mého názoru vypadá o něco lépe, než ten u Huawei. Má totiž oblé tvary a hned na čelní straně najdete velké logo výrobce.

Router je na našem trhu dostupný jen v bílém barevném provedení, což je dle mého názoru ideální. Skvěle se tedy hodí ke světlému nábytku. Je jen škoda, že na spodní části nemá žádné úchyty, aby router bylo možné zavěsit na zeď. Na čelní straně najdete barevnou diodu, tlačítko pro nastavení s mobilní aplikací. Ze zadní části pak lze vysunout čtyři antény.

 

 

 

Papírové parametry

Router podporuje běžné sítě 2,4 GHz a 5 GHz, ale také nové Wi-Fi 6 (802.11a,b,g,n,ac,ax). Výrobce se chlubí, že díky šířce pásma 1024-QAM a 160 MHz může teoretická rychlost dosáhnout až neuvěřitelnou rychlostí 3 000 Mbps. Je však dobré zmínit, že to je možné jen teoreticky. V pásmu 2,4 GHz to pak je 574 Mbps a v pásmu 5 GHz pak 2 402 Mbps. Zabezpečení je pak standardu WPA3 a nechybí ani ochrana před brute-force útoky.

Na zadní části routeru máte k dispozici také 3x RJ45 porny (LAN) a jeden RJ45 (WAN). Router také podporuje technologii MU-MIMO a OFDMA.

 

 

 

Nastavení a moje zkušenosti s routerem

HONOR Router 3 je vážně povedený a moc se mi líbí, že nabízí možnost zrcadlení již stávající domácí sítě. Funguje to tak, že v domácnosti máte vlastně dva routery. Jeden původní a HONOR Router 3, díky čemuž získáte jak podporu Wi-Fi 6+, tak i o poznání lepší pokrytí. V mém případě jsem si díky tomuto routeru pokryl druhé patro domu a síť dosáhla i do sklepa a zahrady. Docílil jsem tak také stabilnější sítě a vyšší rychlosti o kolem 3 Mbps.

To, co je na routeru skvělé, je prvotní nastavení. Nepotřebujete k němu vůbec počítač ani žádnou aplikaci. Router stačí připojit do zapojit do zásuvky, na mobilu či tabletu přejít do nastavení Wi-Fi, klepnout na název routeru a následně projít jednoduchým nastavením. Během prvotní instalace budete také dotázáni, jestli chcete tento router použít jako hlavní nebo Wi-Fi síť jen zrcadlit. Více o prvotním nastavení se můžete dočíst v mém samostatném článku.

 

 

 

Závěr – povedený router

Dostávám se tedy k závěru, kde mohu říci, že se vlastně jedná o router od Huawei, který má však hezčí design a zpracování. Všechny ostatní parametry jsou totožné. Pokud se mezi dvěma routery rozhodujete, tak rozhodnout může právě design, upřednostňování značky a také cena. Ta je sice v současné době stejná, ale občas jsou akce na routery od HONOR a někdy zas na ty od Huawei.

HONOR Router 3 tedy hodnotím jen kladně a výrobce mohu pochválit za stabilní připojení, Wi-Fi 6+ a především za mé oblíbené zrcadlení stávající sítě.

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*