Honor Band 5 – Dostupný fitness náramek, který je v češtině (RECENZE)

Honor na našem trhu již prodává novou verzi oblíbeného fitness náramku Honor Band 5. Od svého předchůdce se na první pohled neliší, ale příjemnou změnou je prostředí v češtině, více ciferníků ke stažení a měření SpO2. Honor novou verzi v době psaní recenze prodával také za příjemnější cenu, a to 999 Kč s DPH.

 

 

 

Obsah balení – změnila se jen barva krabičky

  • Honor Band 5
  • Nabíjecí kolébka
  • Krátký microUSB kabel
  • Stručné návody

 

 

 

Design a zpracování – nic se nezměnilo, ale není to na škodu

Kdybych k sobě dal nový Band 5 a starší model, tak je od sebe na první pohled nerozeznáte. Konstrukce modulu je tedy stejná a lze používat řemínky ze starší verze.  Na testování mi přišla růžová varianta, kterou se mi na ruce každý den zrovna moc nosit nechtělo. 😀 Doma jsem tedy ze šuplíku vytáhl starý řemínek z předchozí generace a mohu potvrdit, že sedí dokonale.

 

Řemínky jsou opět ze silikonového materiálu a jejich výměna je velice jednoduchá. Po celou dobu testování se nestalo, že by modul ze řemínku vypadl nebo se řemínek během spánku rozepnul. Dobré je tedy zmínit, že zachována byla trojice barevných provedeních a Honor Band 5 si můžete zakoupit v Midnight Navy (tmavě modré), Coral Pink (růžové) a Meteorite Black (černé).

Modul Bandu 5 vypadá úplně stejně, jako u předchozí generace, což mi osobně vůbec nevadí. Design je pěkný a plastová konstrukce je zpracována příkladně. Zachovány jsou minimalistické rozměry a především nízká 22,7 gramová váha. Modul ani silikonový pásek není na ruce téměř cítit, což je u fitness náramků jen vítané.

Zachována byla také zvýšená odolnost a modul odolá prašnému prostředí, ale i vodě. S náramkem lze bez problémů plavat a výrobce udává, že by měl vydržet potopení do 50 metrů.

 

 

 

Displej a ovládání – české prostředí

Na čelní ploše náramku se opět nachází 0,95” OLED displej s rozlišením 240 x 120 px. Myslím si, že displej byl v nové generaci o něco vylepšen. Je ale dost možné, že OLED displej je úplně stejný, jak u předchozí generace, ale výrobce vylepšil prostředí v displeji (systém). Hezčí nejsou jen ikonky, ale nyní je celé prostředí v češtině a Band 5 si mohou užít i uživatelé bez znalosti anglického jazyka.

Většinu naměřených aktivit můžete sledovat přímo na náramku, kde je k dispozici i podrobnější přehled o naměřených krocích, vzdálenosti i spálených kaloriích. Bez aplikace můžete spustit také měření běhu, kdy se automaticky na mobilu aktivuje zaznamenávání GPS polohy, ale přímo na displeji lze spustit i záznam plavání a dalších aktivit.

 

Jas displeje je možné manuálně upravovat v nastavení a k dispozici je i funkce, kdy je jas automaticky tlumen v nočních hodinách. Nejedná se však o automatickou regulaci jasu, jak to můžete znát z mobilů, ale jas se tlumí dle času. Minulou generaci jsem u jasu trochu kritizoval, protože jas byl vysoký i po automatickém ztlumení. Tento problém byl u nové generace opraven, což chválím.

Celé prostředí se opět ovládá pomocí tahů prstů po displeji a stále nechybí kruhově označené místo se senzorem, které slouží pro návrat na hlavní obrazovku s ciferníkem. Ciferníky si můžete stahovat a měnit dle libosti. K dispozici je jich celkem dost a věřím tomu, že jich bude přibývat.

Dostalo se i na položku pro nové příchozí SMS zprávy. Tuto funkci jsem poměrně často používal k rychlému zobrazení kódů do internetového bankovnictví. Zprávy si lze přečíst celé a problém není ani v diakritice. Spolehlivě funguje také příjem notifikací z aplikacích, které si můžete svobodně vybrat. Upozorněni budete také na příchozí hovor, kdy se na displeji zobrazí jméno volajícího, tel. číslo a možnost hovor zavěsit.

K dispozici je i ovládání hudebního přehrávače mobilu. Funguje spolehlivě a pokud posloucháte hudbu ve sluchátkách a nechcete vytahovat mobil z kapsy, tak se hodit rozhodně může. Skladby můžete přeskakovat, pozastavit a sledovat jejich názvy. Ovládat lze nejen klasický hudební přehrávač, ale také oblíbenou službu Spotify.

 

V nastavení náramku je již zmíněné nastavení jasu, rychlé nalezení mobilu (začne hlasitě vyzvánět), časovač, stopky, nastavení ciferníků, uspání displeje až po pěti minutách, zobrazení procent baterie a také vypnutí, restartování a reset náramku.

Celé prostředí funguje velmi svižně a Honor moc chválím za opravu nedostatků z předchozí generace. Pokud nějakou z položek v displeji budete chtít odstranit či prohodit, tak to lze v mobilní aplikaci.

 

 

 

 

 

Jaké aktivity náramek měří?

 

Honor Band 5 umí měřit nachozené kroky a vzdálenost. Během běhu můžete naměřené údaje sledovat přímo na displeji, takže nemusíte mít u sebe svůj mobil. Kroky lze v aplikaci sledovat v reálném čase, takže mohu potvrdit, že jejich měření je poměrně přesné. U žádného náramku či chytrých hodinek nelze očekávat 100% přesnost.

Pokud chcete přesnější měření s GPS, tak toho můžete také využít, ale GPS samotný náramek nenabízí. To by však v této cenové kategorii ani nikdo neočekával. Poloha bude tedy získávána z mobilu. Spuštění cviků však funguje velice dobře a naběhanou trasu můžete později sledovat na mapě.

Zaznamenat si můžete i běh na běžícím pásu, chůzi, jízdu na kole a také aktivity na cyklistickém, eliptickém a veslařském trenažéru. Senzor se šesti osami rozpozná čtyři základní plavecké styly: kraul, znak, prsa a motýlek. Zaznamenat by měl také čas, vzdálenost a spálené kalorie.

 

 

 

Změřit si lze také srdeční tep, a to tak, že manuálně měření spustíte, využít můžete také měření 24/7 a já používal spíše chytré měření srdečního tepu. Neustálé měření má pochopitelně vliv na spotřebu baterie a to chytré se aktivuje jen tehdy, kdy algoritmus vyhodnotí, že je to vhodné např. při běhu.

Novinkou je pak měření SpO2, což ukazuje saturaci kyslíku v krvi. U zdravého člověka by se hodnota měla dle dostupných informací pohybovat kolem 95-99 %. Pokud je naměřená hodnota nižší, tak se jednoduše v krvi nachází méně kyslíku a může se jednat o zdravotní problém. Pro úspěšné měření je třeba být zcela v klidu a řemínek mít dobře utažený. Všechny pokyny budete mít vysvětleny přímo na displeji náramku.

 

U předchozích dvou generací Honor Bandů jsem si pochvaloval měření spánku. Nová verze nezklamala a spolehlivě zaznamená spánek v noci, ale i ve dne, kdy jsem byl po noční. Problém nedělá ani zaznamenání krátkého zdřímnutí po obědě. Na displeji náramku se můžete podívat na délku spánku a v aplikaci si pak prohlédnout podrobnější data, kde se nachází informace o lehkém, hlubokém a REM spánku. Nechybí kvalitativní bodové hodnocení a počet probuzení.

Během testování jsem si v mobilní aplikaci Zdraví zapnul funkci TruSleep. Jedná se o funkci, která se stará o přesnější naměřená data o spánku. Výrobce sice upozorňuje, že zapnutí této funkce snížíte výdrž na jedno nabití, ale ta přesnost za to rozhodně stojí.

Oprávněně bych si tedy i rýpnul do konkurenčního Xiaomi, které spánek měřit neumí. Výrobce na tuto funkci sice také láká, ale už nikde nezmiňuje, že spánek umí zaznamenat jen v noci. Jedná se tedy o konkurenční výhodu Honoru.

 

 

 

Mobilní aplikace – pro Android i iOS

Honor Band 5 lze s mobilem či tabletem spárovat skrze Bluetooth 4.2 a je celkem škoda, že se Honor nerozhodl pro novější Bluetooth 5.0. Vzhledem k ceně náramku to ale nelze mít výrobci za zlé. K dispozici jsou mobilní aplikace pro obě hlavní mobilní platformy Android a iOS.

 

Náramek jsem používal s mobilem Huawei P30 Pro, kdy stačilo jen spustit aplikaci Zdraví a dle pokynů přidat Band 5. Na mobilech jiných značek však může být postup párování trochu jiný. Často je nutné stáhnout dvě aplikace Huawei Zdraví (Huawei Health) a Mobilní služby Huawei. – Celý postup párování náramku s mobilem

Celé prostředí aplikace Zdraví je v češtině a ke všem aktivitám máte podrobnější přehled dat. Veškeré grafy můžete sledovat zpětně a porovnávat své postupy. Ve svém profilu můžete pak mít i týdenní/měsíční zprávy o postupech.

K dispozici je veškeré nastavení náramku i stahování potřebných aktualizací firmwaru. Na nový firmware jsem byl upozorněn také notifikací. Budíky si budete muset nastavit jen v aplikaci a informace o počasí (teploty) se budou získávat z mobilu.

 

 

 

Výdrž na jedno nabití a nabíjení

Honor Band 5 by dle výrobce měl vydržet celých 14 dní na jedno nabití. Záleží však jen na tom, jak náramek budete používat. Pokud budete mít aktivní časté měření srdečního tepu či notifikace z chatovacích aplikací, tak se výdrž logicky sníží.

Během mého používání jsem měl aktivní chytré měření srdečního tepu, funkci TruSleep pro spánek, občas si zkoušel měřit SpO2 a vyzkoušel jsem i režimy cviků. Z notifikací jsem používal spíše jen upozornění na SMS, příchozí hovory a také měl aktivní budíky. Na jedno nabití mi náramek vydržel celých 12 dní, a to je velice slušná hodnota.

Nabíjení probíhá připojením nabíjecí kolébky na spodní část modulu. Na kolébce se nachází nabíjecí konektor microUSB a v balení je k dispozici i krátký kabel. Používat však můžete i nabíječku mobilu, kterou má doma jistě každý. Náramek se z úplného vybití do 100% nabil za necelé dvě hodiny.

 

 

 

Závěr – vážně mu není co vytknout?

Honor Band 5 si v recenzi vedl skvěle a velice příjemná je jeho cena, která hned při zahájení prodeje činila 999 Kč s DPH. Cena je tedy nižší, než u předchozí generace a určitě se jedná o správný krok a dorovnání s konkurenčním Xiaomi.

Honor si dal na náramku opravdu záležet a jsem moc rád, že konečně si jej naplno mohou užít i uživatelé, kteří neumí ani slovo anglicky. Vítám také možnost si stahovat líbivý ciferníky zdarma a hezký AMOLED displej. Měření SpO2 asi není pro většinu uživatelů tak podstatnou funkcí, ale někteří si využití jistě najdou.

Honor Band 5 je tedy trochu vylepšenou verzí předchozí generace, ale výrobce se dal správným směrem a já byl spokojený. Někteří však mohou kritizovat totožný design, ale osobně mi to vůbec nevadí. Náramek bych nedoporučil jen sportovcům, ale také uživatelům, kteří chtějí mít podrobnější přehled o svých denních aktivitách a nechtějí utratit moc peněz.

 

 

Co se mi líbí?

  • Minimalistický design a nízká váha
  • Řemínky pasují z předchozí generace
  • Funguje s Androidem i iOS
  • Výdrž na jedno nabití
  • Spolehlivé měření spánku
  • Měření SpO2
  • České prostředí
  • Slušná výdrž na jedno nabití
  • Cena

 

Co se mi nelíbí?

  • Někomu může vadit stejný design

 

4 thoughts on “Honor Band 5 – Dostupný fitness náramek, který je v češtině (RECENZE)

  1. Tak konkurence od Xiaomi umí také zaznamenat spánek mimo noc, jen se nesmí používat originální aplikace do telefonu. Já osobně používám pouze Notify & Fitness for Amazfit a spánek zaznamenává kdykoliv během dne.

    1. Mám to odzkoušeno, ale nikdy to nefungovalo na 100%. Je ale také dost možné, že každému to může fungovat trochu odlišně.

  2. Chtěl jsem koupit manželce fitness náramek a nad tímto jsem dlouho uvažoval. Nakonec mi kolega v práci doporučil fitness náramek od značky smartomat .cz a tak jsem dal na jeho doporučení a udělal jsem dobře. Manželka je s ním opravdu spokojená.

  3. Dobrý den nevíte jak stahovat ciferníky v aplikaci Pro ios. Tam vubec v nabidce nejsou. Děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top