Honor Band 5 – Jak náramek spárovat s mobilem a jak aktualizovat firmware?

Honor Band 5 je novým fitness náramkem, který navazuje na vydařenou předchozí generaci Band 4. Novinka však je vylepšená a nabízí české prostředí. Pokud si nevíte rady, jak náramek spárovat s mobilem a aktualizovat jeho firmware, tak v tomto článku najdete potřebné postupy.

 

 

Párování náramku s mobilem značky Huawei/Honor

Je také dobré zmínit, že po vybalení je nutné náramek zapnout tím, že jej nabijete. Pokud vlastníte mobil značky Honor/Huawei, tak v mobilu najděte předinstalovanou aplikaci Zdraví (Huawei Health). Tato aplikace slouží ke spárování náramku s mobilem, k veškerému nastavení a také sledování všech naměřených aktivit.

Pokud se v nabídce zařízení nezobrazí Honor Band 4/5, tak vyčkejte, než se celý seznam aktualizuje. Pokud se automaticky neaktualizuje, zkuste jej aktualizovat tahem prstu směrem dolů.

 

 

Párování s mobilem jiné značky

Spárování náramku Honor Band 5 s mobilem jiné značky proběhlo v mém případě také bez problémů. Na každém mobilu to však může fungovat trošku odlišně a níže tedy popíšu mé zkušenosti.

 

V první řadě si stáhněte aplikaci Huawei Zdraví z Obchodu Play či App Store. Aplikací budete po prvotním spuštění vyzváni ke stažení další aplikace Mobilní služby Huawei, která slouží k vytvoření/přihlášení k účtu Huawei. Na některých mobilech pak stačí jen znovu spustit aplikaci Zdraví, udělit veškerá potřebná oprávnění, přihlásit se k účtu Huawei a náramek používat.

V některých případech je nutné stáhnout také aplikaci Huawei Wear, kde provedete párování a veškerá nastavení. Ze zkušenosti bylo tuto aplikaci nutné stáhnout do mobilů značek Xiaomi a Samsung. V aplikaci Zdraví pak budete sledovat veškeré naměřené aktivity.

 

 

 

Jak aktualizovat firmware náramku

Po nabití a úspěšném spárování náramku s mobilem je vhodné aktualizovat jeho firmware. Aktualizace se budou stahovat automaticky, ale přeci jen je lepší je prvně vyhledat manuálně a stáhnout všechny dostupné.

V aplikaci Zdraví přejděte  do Zařízení/Honor Band 5-xxxx/Aktualizace fimwaru a veškeré aktualizace stáhněte a nainstalujte. Tento krok jsem u nového Bandu 5 musel opakovat celkově třikrát, abych stáhl všechny dostupné aktualizace a firmware byl aktuální. Na některých mobilech je nutné aktualizace stáhnout v aplikaci Huawei Wear.

Sleduj na Instagramu:

25 thoughts on “Honor Band 5 – Jak náramek spárovat s mobilem a jak aktualizovat firmware?”

 1. Užitečný a přesný návod. Využil jsem.
  Aplikace Zdraví mi vždy do druhého dne nejde spustit. Rozjede se teprve po odinstalování a znovu nainstalování mobilních služeb Huawei. Mám telefon HAMMER ENERGY. Neporadíte co s tím? Je to dost otravné každý den odinstalovat a znovu nainstalovat Mobilní služby Huawei.

 2. Aplikace Zdraví mi vůbec nefunguje, vždy se načte a vypadne. Chtěla jsem ji odinstalovat, ale ani to mi neumožní

 3. Návod je dobře napsaný, ale co dělat když mi mobil hlásí, že párování se nezdařilo? Náramek sice v nabídce byl, ale nějak nemůžu přijít na to jestli je na něm třeba někde zapínat bluetooth nebo je to automaticky? Ikonka BT na náramku je neaktivní. Možná je problém mezi židlí a zařízením, ale ja už nevím jak dál – asi jsem troll 🙁

   1. Nn. Ikonka Bluetooth na náramku není ‘podsvicena’. Zkoušela jsem restart náramku, vypnout-zapnout,… A nic

    1. Zkusil bych to ještě s jiným mobilem. Pokud se to opravdu nepovede, tak bych náramek reklamoval.

     1. Tak jiný mobil ani NB náramek nenašel. Mám ho od prosince, takze jdu hledat fakturu. Díky za radu. L.

     2. Prosím o radu mám nový mobil Huawei note 9 a náramek fitness honor note 5 a po vypadnutí blutù mi nechce na náramku samo naskočit i když v telefonu je připojen.Naskoci až po otevření

   2. Chci se zeptat, když js si zrušil párování a teď to chci znovu spárovat tak mi sice mobil hodinky najde ale na hodinkách se mi nic neukáže nevíte čím by to mohlo být? Děkuji za odpověď

  1. Ahoj, měl jsem ten stejný problém. Strávil jsem hodiny hledáním a zkoušením co s tím. Nakonec se mě druhý den mobil aktualizoval a náramek funguje. Ikona pro bluetooth je aktivní ….takže rada: zkontrolujte si aktualizace aplikace zdraví

 4. Dobrý den, návod je super. Mám telefon samsung, stáhla jsem si vše, co tady píšete, ale stále se mi nedaří náramek spárovat s telefonem. Stáhla jsem si Huawei Wear, ale není tam na výběr náramek honor band 5 . A nic z aplikací od huawei nefunguje, nějaké rady prosím?
  Předem děkuji.

  1. A jaký mobil používáte? Pokud se jedná ok opravdu starý model, tak párování náramku nemusí fungovat.

   1. dobry den, mam stejny problem, mam samsung A50 s Androidem 10, takze starym telefonem to snad neni…poradite? dekuji

 5. Dobrý den, včera jsem zakoupila poprvé náramek Honor Band 5. Podařilo se spárovat celkem rychle – mám mobil Samsung Galaxy J3. Po chvilce dokonce došla notifikace z banky. Po asi hodině jsem zjistila, že mám na mobilu 2 zprávy z watts ap a na náramku nic. Zjistila jsem že se hodinky tváří spárované, ale nic nedělají. Po několika desítkách pokusů se najednou povedlo spárovat, dokonce spustit aktualizaci firmware. Ta dojela, ale zase se nedalo spárovat, na mobilu není vidět, na druhém ano, ale zase nejdou notifikace, na dalším jiném zase není na bluetooth vidět… Tak jsme vyměnili kus za kus a dělá to to samé… nedaří se prostě spárovat a mi už dochází nervy…
  Zkoušela jsem vše… odinstalovat Health, reset Honor, vypnutí zapnutí Bluethooth.. nic nepomáhá… už jsem bezradná.. Někde dělám chybu – blbou, nebo je to druhý vadný kus? Teď třeba je viditelné na Bluetooth mezi Dostupnými zařízeními, ale v aplikaci není ke spárování vidět. Když se mi objeví v dostupných, protože tam je a najednou zmizí… tak se objeví hláška Nelze komunikovat s Honor Band 5-3Fa.
  Omlouvám se za román, snažila jsem se popsat vše…

  1. Problém nebude nejspíš v náramku, ale zastaralém mobilu. Pravděpodobně má starší verzi systému Android.

 6. Dobrý večer, chci se zeptat funguje naramek huawei bez aplikace v mobilu? Naramek zapnu, vyberu jazyk a to je vše co jde udělat, aplikaci zdraví jsem si taky stáhla do mobilu, ale nejde sparovat. Nejde nic, Děkuji

  1. Náramek by měl fungovat i bez mobilu. Jde ale o to, že naměřená data se pak nebudou do mobilu ukládat. Nejspíš máte zastaralý mobil, proto náramek s mobilem nelze spárovat.

 7. Dobrý den, jde spárovat náramek Honor band 4 s telefonem Samsung A 40 ? Stále se nedaří ho spárovat .Děkuji

 8. Dobrý den, náramek Honor Band 5 se spároval dle návodu. Jakmile se vzdálím z dosahu Bluetooth mi zavibruje a upozorní, ale už se znova nespáruje ani po 30 minutách. Musím na mobilu Xiaomi Redmi 4 vypnout a zas zapnout Bluetooth. Můžete mi prosím poradit co s tím? Děkuji

 9. Dobrý den, náramek mi bohužel nejde podle výše uvedeného návodu spárovat se Xiaomi Mi A3, Android 10. Aplikace Huawei Health se mi vůbec neotevře, pouze hláška, že Health vyžaduje novější verzi Huawei Mobile Services (4.0.0 nebo novější), ale tu jsem jsem nenašla ani na Obchod Play ani na doporučené Huawei AppGallery. Můžete mi prosím poradit? Děkuji moc.

 10. Dobry den, mam naramek honor band 5 a mobil samsung galaxi J5 2017. mam to sparovane ale kupovala sem si je na kolo a a to tam nemam. v napovede pisou: “jizda na kole je podporovana pouze u telefonu s funkcemi GPS (telefony s operacnim systemem EMUI 5.0 a novejsim a telefony se systemem iOS 9.0 a novejsim) Ikona jizdy se na kole se na vasem naramku nezobrazi, pokud tento typ cviceni neni v telefonu podporovan.”
  Poradite mi prosim jestli je neco co muzu stahnout nebo predelat? Nebo si musim koupit jiny mobil?
  Moc moc dekuji za odpoved

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*