Gramofonní poslech bez komplikací

V rámci naší návštěvy na AQ Show 2022 jsme se mimo informací o výrobě reprosoustav a mnoha dalších novinkách z oblasti audia dozvěděli také o zvýhodněných sestavách gramofonů a aktivních reprosoustav. Sety AQ připravilo a otestovalo jako vyvážené řešení pro začínající posluchače, kteří se nechtějí trápit s kombinováním reprosoustav, zesilovače, phono předzesilovače a samotného gramofonu. Jednoduše takové dělené řešení solidního poslechu, které si ale objednáte stejně jednoduše jako například obyčejný BT reproduktor.

Aktivní reprosoustavy se nehodí pouze ke gramofonu ale skvěle poslouží i s PC a díky Bluetooth se hodí i k telefonu.


To se nám jeví jako velice dobrý krok, protože zmiňovaná volba jednotlivých komponent a strach z jejich sladění může leckoho odradit a vehnat zpět do náruče digitálního poslechu, ačkoli třeba v domácnosti už má nějaké desky třeba po rodičích. A to je, obzvláště ve chvíli kdy spousta kapel vinyly opět vydává, velká škoda. Sestavy mají navíc zvýhodněnou cenu, takže lze při začátcích v Hi-Fi oblasti i ušetřit. Například v případě sestavy gramofonu Pro-Ject T1 a českých aktivních reprosoustav AQ M25 s vestavěným Bluetooth připojením tak lze ušetřit až 10 %, což není zlé. Domluvili jsme si proto, že v nejbližší době obdržíme jednu ze sestav, abychom vám mohli zprostředkovat naše dojmy. 

Už se proto těšíme a jakmile nám gramofon dorazí, podíváme se, jak snadné (nebo nesnadné) to může být. Pokud byste chtěli vědět, jaké varianty jsou k dispozici, naleznete je na stánkách obchodu hifi-audio.cz. Zatím nám můžete napsat, co vás zajímá, ať při testování něco neopomeneme.

I základní přenoska je malý zázrak co vytáhne s drážky desky tóny oblíbené hudbyPřemýšleli jste sami o tom, že byste rádi poslouchali hudbu čistě analogovým způsobem z vinylových desek? Bránila vám vyšší složitost pořízení solidní sestavy, nebo už na gramofon šetříte? Podělte se s námi v komentářích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*