FIXED Smile s motion senzorem – dostupný lokalizátor klíčů (RECENZE)

Jelikož někde neustále zapomínám klíče, musel jsem si pořídit nějaký lokalizátor, kterých je i na našem trhu celkem dost. Některé jsou však ultra levné s pochybnou aplikací a některé jsou zas drahé, jako je třeba Apple AirTag. Prvotně jsem nad AirTagem uvažoval, protože se mi líbí, ale jelikož používám jak Android, tak i iOS, potřebuji něco, co bude fungovat na obou platformách. Po opravdu dlouhém zvažování jsem si nakonec pořídil opravdu levný, ale dobrý přívěšek FIXED Smile s motion senzorem, který jsem ve slevě sehnal za pouhých 260 Kč, což je v porovnání s konkurencí krásná cena.

 

 

Co najdu v balení?

V prodejním balení pochopitelně najdete přívěšek FIXED Smile, ale také šňůrku a očko pro pověšení na klíče. Nechybí ani oboustranná nálepka, aby přívěšek bylo možné nalepit na něco jiného, než jsou klíče.

 

 

 

Design a zpracování

Na přívěšku není nic převratného. Jedná se o opravdu malý a lehoučký přívěšek z plastu, který v sobě ukrývá veškerou elektroniku a knoflíkovou baterii, kterou můžete znát z hodinek. Baterie by měla vydržet celý rok. Po stranách přívěšku si můžete všimnout také výřezů pro nehet, ty slouží pro vyjmutí plastového krytu. Díky tomu můžete baterii v případě potřeby vyměnit. Jen pro informaci, nová baterie stojí po 2 ks kolem 40 Kč.

Pochválit výrobci musím jednoduchost přívěšku, na kterém se však nachází vše potřebné. Nechybí na něm tlačítko pro vyvolání párování či prozvonění mobilu, a také malý reproduktor pro vyzvánění. Líbí se mi, že je dostupný také ve více barevných provedeních. V mém případě jsem si zakoupil zelený, růžový a bílý. Je jen velká škoda, že konstrukce přívěšku nenabízí žádnou zvýšenou odolnost.

 

 

 

Jak FIXED Smile lze použít?

Jelikož se jedná o jednoduchý přívěšek, který lze v akci sehnat pod 3 stovky, tak nečekejte nic pokročilého, jako má třeba Apple či Samsung. Funguje však opravdu dobře a už párkrát mi pomohl najít klíče. Stačí být v blízkosti klíčů a jednoduše přívěšek prozvonit v aplikaci.

Mým dalším problémem je zapomínání peněženky, proto jsem si jeden přívěšek vložil přímo do peněženky a v mobilní aplikaci nastavil, abych byl upozorněn, když se od ní vzdálím (když se odpojí od mobilu). Když jsem tedy před barákem a nemám u sebe peněženku, tak dostanu na mobil notifikaci.

Jak už název mé verze přívěšku napovídá, tak nabízí motion senzor, což znamená, že má senzor pohybu. Můžete jej tedy nalepit či jinak připevnit třeba na kolo. Když dojde k pohybu s kolem, dostanete notifikaci na mobil a hned víte, že se s kolem něco děje. Je však dobré zmínit, že musíte být v dosahu, aby vše správně fungovalo.

Zdroj: FIXED

 

 

 

Mobilní aplikace

FIXED má pro připojení přívěšků zcela novou aplikaci FIXED Smart, která na rozdíl od staré aplikace funguje daleko spolehlivěji. Testoval jsem ji jak na mobilu se systémem Android, tak i na jablečném iOS. Bez problémů aplikaci používám i na mobilu Huawei bez Google služeb.

Jelikož je FIXED český výrobce, tak aplikace je plně počeštěná, což velká část zákazníků jistě ocení. Hned po spuštění aplikace máte k dispozici přehled o všech přívěšcích a další si můžete klidně přidat. Každý přívěšek si také můžete pojmenovat, aby vše bylo přehlednější.

V aplikaci máte také poslední známou polohu přívěšků, a to vám může v případě ztráty klíčů či jiného předmětu dost pomoci. V nastavení si také můžete nastavit bezpečné zóny, noční režim (kdy nechcete být rušeni notifikacemi) a u každého přívěšku lze nastavit také upozornění v případě odpojení od mobilu či připojení.

Mobilní aplikace mi fungovala skvěle a spolehlivě, i když recenze v Obchodě Play mohou mluvit opak. Je to však tím, že většina uživatelů si nejspíš u aplikace FIXED Smart nevypíná úsporný režim. V případě Androidu doporučuji přejít do optimalizace baterie v nastavení a u dané aplikace zcela vypnout úsporu, čímž zabráníte ukončování aplikace na pozadí.

Aplikaci jsem testoval na mobilech Realme GT 5G, Huawei P40 Pro a iPhone SE (2020).

 

 

 

Závěr – mám si jej koupit?

Přívěšky používám denně a nechápu, jak jsem se bez nich mohl obejít. Ušetří mi tolik trápení s hledáním klíčů a se zapomínáním peněženky… Za ty peníze rozhodně stojí a mohu je jen doporučit. Pokud si je však ke svému Androidímu mobilu zakoupíte, je zapotřebí vypnout veškeré úspory (optimalizace baterie) u dané aplikace. Jedinou výtku k přívěškům přeci jen mám, a to tu, že nemá zvýšenou odolnost vůči vodě.

Pokud tedy hledáte dostupný lokalizátor klíčů, tak FIXED Smile s motion senzorem rozhodně za ty peníze stojí.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*