Fitbit představuje svůj nepokročilejší chytrý náramek Fitbit Charge 5

Poslední rok se nese ve znamení nemocí, ztrát, zvýšeného stresu a změn v oblasti spánku, stravování a cvičení. V důsledku toho je zapotřebí být silnější a odolnější. Síla však v rámci této doby nabyla nového významu. Už to neznamená pouze to, co dokážeme uzvednout nebo jak rychle dokážeme běžet. Je to také o tom, co zvládá mysl a tělo jako celek.

Zdroj: Fitbit

Náš přístup ke cvičení a posilování se neustále vyvíjí, a proto společnost Fitbit představuje svůj dosud nejpokročilejší chytrý náramek Fitbit Charge 5, který pomůže sledovat zdraví, stres, kondici, srdeční zdraví, spánek a celkovou tělesnou i duševní pohodu. To vše ve štíhlém a elegantním provedení. Jasný barevný dotykový displej a až 7denní výdrž na jedno nabití umožní uživatelům soustředit se více na to, co je nejpodstatnější.

Při zakoupení Fitbit Charge 5 zákazníci obdrží navíc 6měsíční předplatné Fitbit Premium zdarma.1 Fitbit Premium poskytuje hlubší analýzy zdraví a kondice, praktické tipy, více než 500 tréninků a obsah pro zlepšení psychické pohody a stravování. Dělat pro své tělo to nejlepší během každého dne je tak snazší než kdy dřív.

 

 

Potit se lze i chytře

Všichni předplatitelé Fitbit Premium, kteří vlastní Charge 5, Sense, Versa 3, Versa 2, Luxe nebo Inspire 2, se brzy dočkají funkce Denní skóre připravenosti. Ta pomůže zjistit, zda je tělo připraveno na trénink, nebo zda je lepší dát přednost regeneraci. Každé ráno uživatelé uvidí skóre, které se vypočítává z kondiční únavy (aktivity), variability srdečního rytmu (HRV) a posledního spánku. Součástí bude analýza toho, co ovlivnilo skóre a návrhy, jako je například doporučený cíl Minut v aktivní zóně. Charge 5 nabídne také vestavěnou GPS, více než 20 režimů cvičení, automatické rozpoznávání aktivity a odhad maximálního VO2.

 

Méně stresu, více psychické pohody

Během roku 2020 až 40 % dospělých uživatelů chytrých náramků a hodinek Fitbit uvádělo, že na sobě pozorovali zvýšenou míru stresu. Fitbit Charge 5 proto nabízí jako první chytrý náramek společnosti EDA senzor, který měří reakci těla na stres prostřednictvím drobných změn v potních žlázách na prstech. EDA senzoru se jako první dočkali majitelé hodinek Fitbit Sense, které byly představeny během minulého podzimu. Díky tomu bylo zjištěno, že se až u 70 % uživatelů snížila tepová frekvence díky využití 2minutového programu se snímáním dat pomocí tohoto senzoru. To prokazuje, že tyto nástroje mohou být nápomocné pro snížení hladiny stresu.

Díky Fitbit Charge 5 lze sledovat také Skóre zvládání stresu v aplikaci Fitbit pro chytré telefony. Během chvilky tak lze zjistit dostatek připravenosti pro další výzvy v novém dni, nebo zda je lepší si odpočinout. Fitbit Premium pak nabídne více než 300 meditačních a uklidňujících cvičení od největších odborníků v oboru. Nově společnost Fitbit oznamuje spolupráci s tvůrci aplikace Calm, která je jedničkou v oblasti spánku, meditace a relaxace. Brzy se tak uživatelé Fitbit Premium mohou těšit na obsah právě z této aplikace.

 

Komplexní přehled o celkovém zdraví

Jednou z priorit společnosti Fitbit je také srdeční zdraví. Fibrilace síní je jednou z nejčastějších poruch srdečního rytmu na světě. Od doby, co Fitbit Sense nabízí EKG aplikaci, bylo provedeno již přes čtyři miliony vyhodnocení. Aplikaci EKG nabídne také Fitbit Charge 5,4 čímž bude tato funkce nabídnuta mnohem více lidem za dostupnější cenu. Fitbit Charge 5 dále monitoruje srdeční tep 24/7 a nabízí upozornění, pokud srdeční tep klesne pod nebo stoupne nad požadovanou hodnotu. Přestože srdeční frekvenci může ovlivnit řada faktorů, nízký nebo vysoký srdeční tep může indikovat srdeční onemocnění, které vyžaduje lékařskou pomoc.

Kromě monitorování srdečního zdraví nabízí Charge 5 ucelený pohled na další klíčové metriky. K tomu slouží v aplikaci Fitbit karta Zdravotní metriky, která poskytuje informace o dechové frekvenci, teplotě povrchu těla
a okysličení krve (SpO2).5 Díky předplatnému Fitbit Premium lze navíc sledovat dlouhodobé trendy.

A protože je spánek nedílnou součástí psychické i fyzické pohody, nechybí nejpokročilejší funkce pro sledování spánku a jednotlivých spánkových fází, včetně funkcí Spánkové skóre a Chytré buzení. Členové Fitbit Premium se navíc mohou těšit na podrobnější analýzy a návrhy, jak zlepšit kvalitu svého spánku.

 

Navržen pro pohodlné nošení a větší výkon

Mezi další funkce, které Fitbit Charge 5 nabídne, patří také funkce pro pohodlný všední den. Mezi ty patří bezkontaktní placení s Fitbit Pay, notifikace na příchozí hovory a zprávy z chytrého telefonu. Nechybí ani možnost rychlých odpovědí (pouze pro uživatele s OS Android) a více než 20 barevných ciferníků, které zobrazí veškeré informace podle potřeb uživatele.

Fitbit Charge 5 je o deset procent štíhlejší než předchůdce a nabízí aerodynamický design, který je navržen pro co nejpohodlnější nošení i během toho nejtvrdšího tréninku. Díky novému barevnému AMOLED displeji je Fitbit Charge 5 prvním chytrým náramkem společnosti s funkcí Always-On, která během tréninku zobrazí veškeré podrobnosti a statistiky, aniž by bylo třeba dalšího úkonu. Displej je dvojnásobně jasnější, než tomu bylo u Fitbit Charge 4, takže ani tréninky během slunných dní nejsou problém. Navíc lze kdykoliv omladit vzhled náramku díky širokému výběru řemínků, které jsou vyrobeny z různých materiálů od silikonu přes kov až po kůži.

 

Cena a dostupnost

Fitbit Charge 5 včetně 6měsíčního předplatného Fitbit Premium (pro nové i vracející se zákazníky) lze předobjednat od dnešního dne na stránkách Fitbit.com a u vybraných partnerů. Skladová dostupnost se očekává v průběhu podzimu letošního roku za cenu 4990 Kč, resp. 179,95 EUR.

 

Zdroje: TZ

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*