Hit Vánoc 2022? Opět chytré hodinky – doporučujeme ty nejlepší

Chytré hodinky neustále nabírají na popularitě. Produkt, který se dříve zdál být spíše hračičkou pro ty největší technologické geeky, se stává téměř tradiční součástí života nás všech. Chytré hodinky můžete zahlédnout na ruce mladých, starších i těch nejstarších. Nosí je sportovci i nesportovci. Lidé v teplácích i lidé v luxusních oblecích. Není proto divu, že jsou velmi oblíbeným dárkem pod vánoční stromeček. I proto jsem se rozhodl sepsat krátký přehled těch nejlepších možných kousků, které nám prošly rukama.

 

Apple Watch Ultra

 

Máte pravdu, nezačínám zrovna skromně. Pokud patříte mezi fanoušky giganta z Cupertina, určitě jste mánii kolem těchto hodinek zaznamenali. Jeden by řekl, že za cenu téměř 25 000 Kč je produkt odsouzen jen na velmi úzkou skupinu uživatelů. Samotný Apple je prodával při představení jako produkt pro ty nejnáročnější sportovce a aktivní lidi. K2 jsem nevylezl, údolí smrti jsem nepřeběhnul a nezdolal jsem při potápění ani Mariánský příkop. I tak s plným vědomím a svědomím tyto hodinky mohu doporučit. Titanové pouzdro a safírové sklo zajišťují dostatek odolnosti. S větší baterií jsem schopen vydržet až čtyři dny používání, což je na Apple neskutečná hodnota. Nechybí řada chytrých funkcí, možnost doinstalovat spoustu aplikací a ani LTE pro pohodlné fungování bez telefonu. Zde ale pozor, operátor Vodafone to zatím neumí. Novinkou je měření teploty pokožky, sledování spánku se již také zlepšilo a jas až 2 000 nitů vás nenechá ve štychu téměř nikde. Apple si i přesto nechává pár otevřených vrátek pro zlepšení. U takto vyspělého produktu by jeden očekával offline turistické mapy, případně vyhodnocení tělesné únavy. Motivace k uzavření kroužků den po tom, co si zaběhnete z Prahy do Ostravy, to není úplně to pravé ořechové.

Pro ty, kteří nechtějí dát za hodinky celej tátův plat, pak doporučím Apple Watch SE 2022. Jen pozor, pokud chcete měřit okysličení krve.

 

Fitbit Sense 2

První chytré hodinky Fitbit pod taktovkou Google možná sklízejí rozporuplné recenze. I tak si je dovolím doporučit. Oproti výše zmíněným jdou, co do zpracování, opačným směrem. Jedná se snad o nejštíhlejší chytré hodinky na trhu. Muší váha zajistí, že zapomenete na jejich přítomnost na ruce. Výdrž s tak štíhlým a lehkým tělem? Až šest dní. Měření tepu 24/7, EKG, GPS, unikátní cEDA senzor pro kontinuální vyhodnocování stresu a jedno z nejlepších měření spánku a jeho fází. To jsou hlavní benefity, které hodinky směřují spíše do kategorie zdravotních hodinek. Připočíst k dobru musím také skvěle zpracovanou aplikaci, českou lokalizaci, Fitbit Pay (a již brzy Google Wallet), notifikace z telefonu a vodotěsnost do 50 metrů. Staromilci ocení návrat fyzického tlačítka. Propojíte je s iOS i Androidem a za cenu 7 690 Kč nabídnou také měření teploty pokožky. Tato funkce byla přítomna již u původního modelu Sense, takže pozor, Apple rozhodně nebyl první.

Lidé, kteří se obejdou bez EKG pak jistě ocení levnější model Versa 4.

 

Withings ScanWatch Horizon

Až čtyři dny nebo až šest dní výdrže je příliš málo? Co takhle skoro měsíc? Withings ScanWatch Horizon jsou chytré hodinky v těle klasik. Zpracováním míří na muže, o čemž vypovídá potápěčský design. Ocelové pouzdro, safírové sklo s antireflexem a luminiscenční nános na indexech a ručičkách. To jsou pojmy, které známe spíše ze segmentu klasických luxusních hodinek. Přesto s těmito hodinkami změříte tep, EKG, spánek a sportovní aktivity. Vše si zobrazíte na diskrétním displeji, který je decentně umístěn v ciferníku. Ten vám zobrazí také notifikace z telefonu. Potopit se s nimi také zvládnete díky vodotěsnosti do 100 M. Za cenu 13 090 Kč dostanete hodinky, které svým klasickým vzhledem přilákají pozornost celé řady lidí, a navíc se dočkáte nadstandardní 5leté záruky.

V nabídce jsou také klasičtější ScanWatch, které jsou dostupné i ve variantě pro dámy. Elegance střídá nádheru.

 

Xiaomi Watch S1 Active

Hodinky se už podle názvu snaží lákat sportovce. Radost ale svým designem udělají i běžným uživatelům, kteří ocení chytré hodinky s kulatým designem. Klasika je prostě klasika. Za bláznivě nízkou cenu okolo 3 600 Kč získáte celou řadu funkcí. Měření tepu už je dnešní klasika, monitoring spánku zřejmě také, GPS a Galileo rozhodně nejsou standardem v této cenovce, díky vodotěsnosti do 50 M se nemusíte bát s hodinkami plavat, změříte si okysličení krve, displej kryje Gorilla Glass a dokonce s nimi zaplatíte. Sice prozatím pouze s ČSOB, ale šikovní uživatelé mohou vyzkoušet také Curve. Systém hodinek je v českém jazyce, což ocení uživatelé, kteří úplně nešprechtí anglicky. Na jedno nabití vydrží kolem týdne, a dokonce si je užijete i s jablečnými telefony. Nečekejte navíc žádný speciální patent pro uchycení řemínku. Koupit si můžete libovolný s 22mm osičkami.

Ať už pod stromečkem tedy najdete kterékoliv z výše uvedených hodinek, určitě budete mít celou řadu důvodů se radovat. Pokud to byly kterékoliv jiné z těch stovek, co jsou nyní na trhu, věřím, že vám přinesou taktéž mnoho radostí a pohodlí do života.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*