Existují vůbec opravdu pěkné a prémiové chytré hodinky?

Nedokážu si představit, že bych na ruce nenosil běžné nebo chytré hodinky. Bez hodinek na ruce se cítím nahý. Svět běžných hodinek je opravdu pestrý, nabízí hezké hodinky v různých cenových kategoriích, různé strojky, hromadu nádherných ciferníků, řemínků a vybrat si tedy může opravdu každý. Jak je to ale u chytrých hodinek? Často se setkávám s názorem, že chytré hodinky nejsou hezké a nemají prémiové materiály. Je tomu vážně tak?

Každému se líbí jiný styl hodinek, což je naprosto v pořádku. Osobně si ale myslím, že u těch opravdu chytrých hodinek je těžké hledat nějaké opravdu pěkné nebo s prémiovějšími materiály. Je i dobré odlišovat, co jsou to ty „opravdu chytré hodinky“. To jsou hodinky s mnoha funkcemi, do kterých je možné instalovat velké množství aplikací nebo ciferníků. Mají třeba systémy HarmonyOS, watchOS nebo poslední dva roky se rozšiřuje Wear OS.

Když chci prémiové materiály?

U běžných hodinek najdeme opravdu mnoho materiálů a hodinářské firmy si mohou pohrát nejen s ciferníky, ale i pouzdry. U chytrých hodinek je to obtížné, protože výrobci jsou limitováni velikostmi čipů a akumulátorů (baterie). Přesto však jsou výrobci, kteří si na chytrých hodinkách dávají záležet.

Někdo může za prémiovější materiál považovat nerezovou ocel. Taková pouzdra mají dnes i hodinky v levnějším segmentu, ale pokud chci opravdu prémiové, chci lepší materiály. Takových je zatím naprosté minimum, ale jsou dva výrobci, kteří mohou uspokojit i ty náročnější uživatele.

Huawei na našem trhu prodává výborné chytré hodinky s HarmonyOS. Pokud chci prémiové, jsou tu hodinky Huawei Watch 4 Pro. Vypadají moc pěkně, jsou kulaté a displej chrání vypouklé safírové sklo. Pouzdro hodinek je pak z leteckého titanu a vespod je keramika. Vybrat si můžete mezi verzí s koženým řemínkem nebo titanovým kovotahem. Jsou tu pak i hodinky Huawei Watch Ultimate a kdysi výrobce nabízel i dámské hodinky Huawei Watch GT 3 Pro Ceramic v keramické verzi.

Dalším výrobcem je samozřejmě Apple. Osobně se mi nelíbí jejich tvar, ale nelze jim upřít prémiové materiály. Samozřejmě mluvím o modelech Apple Watch Ultra a Apple Watch Ultra 2. Jejich displej chrání safírové sklo a pouzdro je z leteckého titanu. Spodní část má také keramiku a řemínky si můžete vybrat dle vlastních potřeb.

Co když chci pěkné hodinky, ale nepotřebuji prémiové materiály?

Jestli nechcete opravdu chytré a prémiové chytré hodinky, výběr máte širší. Někdo má rád takový sportovnější design hodinek. Mezi ty bych zařadil třeba Xiaomi Watch 2 Pro nebo Samsung Galaxy Watch 6. Je to naprosto v pořádku, ale v tomto článku jsem chtěl zmínit spíš ty luxusnější a elegantnější modely.

Je to opravdu těžké, protože každý má rád odlišný design. Já bych však řekl, že nejhezčí design chytrých hodinek umí výrobce Huawei. Má modely s opravdu prémiovými materiály, ale i dostupnější modely. Je verze Huawei Watch 4 z nerezové oceli, ale i ještě levnější řada hodinek Huawei Watch GT 4. Těch má výrobce v nabídce více, vypadají dle mého názoru vážně pěkně a vyberou si rozhodně i dámy. Přesně takovou modelovou řadu trh s chytrými hodinkami dle mého názoru potřeboval.

Ne každý ale chce kulaté Huawei hodinky. Zmínit tedy samozřejmě musím i hodinky z jablečného světa. Aktuálně jsou k dispozici modely Apple Watch Series 9. Vybrat si je můžete s různými řemínky a se správnou kombinací řemínku a ciferníku mohou vypadat dobře. Pokud chcete šetřit, jsou tu Apple Watch SE.

A co ostatní výrobci?

Je opravdu smutné, že nějakých elegantních a fakt pěkných chytrých hodinek je na trhu tak málo. Proč třeba Xiaomi nebo Samsung neudělají prémiové Wear OS hodinky? Těžko říci, ale je pravdou, že většina lidí asi chce levnější chytré hodinky spíše s takovým sportovním designem.

Pokud by mi nezáleželo na chytrých funkcích, ale chtěl bych jen monitorovat srdeční tep, kroky, spánek nebo třeba EKG, zvážil bych hybridní hodinky Withings. Ano, nejedná se o chytré hodinky, ale model Withings Scanwatch 42 mm vypadá moc pěkně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*