Emulátor Switch her Yuzu je zpět? Ano, v podobě Sudachi!

Společnost Nintendo se právními kroky postarala o ukončení emulátorů her Yuzu, Citra a Skyline. To naštvalo velké množství nejen hráčů, ale také vývojářů. Ti už jen z principu začínají pracovat na více emulátorech. Sudachi je nový emulátor navazující na zdrojové kódy populárního emulátoru Switch her Yuzu. Zájemci ho mohou začít testovat na zařízeních s Androidem a Windowsem. Časem se nejspíš dočkáme i dalších platforem.

Nejdříve si přečtěte důležité upozornění…

DŮRAZNĚ UPOZORŇUJI, ŽE TENTO ČLÁNEK SLOUŽÍ VÝHRADNĚ INFORMATIVNĚ! Poukazuje pouze na existenci některého softwaru a jeho funkce. Nejedná se o návod a autor článku nikoho nenabádá k používání, stahování, úpravě, sdílení či jiné nakládání s jakýmkoliv obsahem.

Sudachi je nový Yuzu?

Sudachi vychází ze zdrojových kódů tehdy populárního emulátoru Switch her Yuzu. Již má vydané veřejné buildy, které lze stáhnout a začít testovat. Jelikož skutečně vychází z Yuzu, má totožné funkce, ale některé jsou vyladěny již lépe a potěší přítomnost českého překladu. Emulátor mi fungoval výborně, je v něm možné skrýt ovládací prvky v displeji, namapovat třeba Xbox gamepad a začít nerušeně a pohodlně hrát. Nainstalovat lze i důležité GPU ovladače a načíst hry uložené třeba na externích discích.

Vývojář se vlastně ani nijak netají tím, že celý projekt Sudachi z tehdejšího Yuzu vychází. Po instalaci totiž nese název „yuzu“ a má jen přebarvenou ikonu. Že by tím tvůrce chtěl dát Nintendu vědět, že ukončování projektů nemá význam, když jsou open-source a zdrojový kód během jednoho dne od ukončení využije někdo jiný? Těžko říci.

Video z emulátoru Sudachi

Ve videu níže můžete vidět prostředí nového emulátoru Sudachi v češtině, jeho ovládání, obrazovku pro instalaci GPU ovladačů, výběr namapování k připojenému Xbox ovladači a hraní hry. Když budete video sledovat pozorně, je tam ukázka vysunutí postranního panelu a vypnutí/zapnutí ovládacích prvků v displeji.

Kde je možné Sudachi vlastně sehnat?

Můžeme očekávat, že Sudachi se podívá třeba i na platformu macOS nebo Linux. Prozatím je dostupný pro Android a Windows a testoval jsem ho na tabletu Xiaomi Pad 6 s Androidem 14/HyperOS 1 a notebooku s Windows 11.

 • Pro Android je ke stažení APK soubor a pro Windows stáhněte „7z“ soubor. Rozbalte ho třeba aplikací PeaZip do nové složky a spusťte v ní soubor „yuzu.exe“
  Stáhnout z Githubu projektu
  Jak do mobilu nainstalovat APK soubory?
 • U Androidu bude vyžadováno povolit oprávnění a vybrat umístění s uloženými NSP soubory Switch her
 • Emulátor bude vyžadovat vaše Prod Keys. Případný ZIP soubor vašeho Prod Key je nutný rozbalit do složky. Soubory mají vypadat po vzoru ProdKeys.net
 • V případě Androidu přejděte do nastavení aplikace a následně do „Production Keys“. Tam důležité soubory vložíte
 • V případě Windows klikněte do „Tools“ a následně do „Install Decryption Keys“. Vyberte soubor s Prod Keys a tím je nainstalujete
 • Máte mobil nebo tablet s procesorem Qualcomm Snapdragon? Pak bude dobré doinstalovat ještě GPU ovladač, a to v nastavení aplikace a „Správce ovladače GPU“Více informací
 • V nastavení „Controls“ můžete vybrat mapování gamepadu. Vše můžete vidět ve videu nahoře

Mohlo by vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*