Do prohlížeče Brave se integruje AI asistent Leo

Internetový prohlížeč Brave je výborný, protože využívá vykreslovací jádro Chromium, podporuje dokonce i všechny jeho doplňky, ale od Googlu je odstřižen. Poskytuje tedy výrazně více soukromí, umí blokovat reklamy a různé trackery. Už nějakou dobu se mluví o tom, že by měl do sebe integrovat i pomoc umělé inteligence, což se konečně stává realitou.

Internetový prohlížeč Brave je dostupný ve více verzích. Drtivá většina uživatelů používá finální běžnou verzi s oranžovým logem, což běžným uživatelům i doporučuji. Pokud však chcete mít novinky co nejrychleji, je tu verze Brave Nightly. Jedná se o nefinální verzi, takže samozřejmě může obsahovat různé chyby a nemusí na vašem zařízení fungovat ideálně. AI asistent Leo v něm však již je a vývojáři jej neustále vylepšují.

Brave zdůrazňuje, že i po integraci AI asistenta Leo byl stále kladen velký důraz na bezpečnost a soukromí uživatelů. Údajně žádné vytvořené konverzace z asistentem a jiné informace nejsou ukládány na žádných serverech Brave.

A jak asistent Leo vlastně funguje?

Stačí ho povolit v nastavení prohlížeče a poté se k němu dostanete skrze postranní lištu. Celý postup používání a nastavení můžete vidět ve videu níže. Leo je skvělý v tom, že odpovídá opravdu bleskově, což se o Bing Chatu říci rozhodně nedá. Je to ale pravděpodobně tím, že na rozdíl od Bingu nesbírá uživatelská data, která musí složitě zpracovat. To je sice kvůli rychlosti generování a soukromí super, ale odpovědi nemusí být na tak kvalitní úrovni. Ve videu si můžete všimnout, že jsem narážel na velké problémy s generováním odpovědí v češtině.

Věřím tomu, že se asistent Leo bude zlepšovat a brzy bude výborně generovat odpovědi v češtině. Zdá se, že mi po napsání dotazu v češtině často rozumí dobře, ale odpověď je vygenerována v angličtině. Stále se jedná o zkušební verzi, takže s nějakými neduhy je nutno počítat.

Kde verzi prohlížeče Brave Nightly najdu?

Již jsem zmiňoval, že nový AI asistent Leo je dostupný jen ve verzi Brave Nightly. Ta má nové funkce nejrychleji, ale někomu mohou velmi časté aktualizace vadit a nemusí fungovat ideálně. Pokud však Lea chcete vyzkoušet, můžete si verzi Brave Nightly nainstalovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*