Do Pixelfed míří Stories. Ještě více bude připomínat Instagram

Mastodon je poslední měsíce oblíbenou sociální sítí, ale většímu zájmu se těší i Pixelfed. Jedná se o sociální síť s fotkami a snaží se konkurovat Instagramu od společnosti Meta. Pokud tedy nechcete být sledování Instagramem, který má přístup do celého mobilu a cílí na vás reklamu, můžete jej zkusit i na českém serveru Pixelfed.cz.

Mobilní aplikace sociální sítě Pixelfed – alternativa Instagramu

Na Pixelfed je vidět, že je stále ve vývoji a je třeba především zapracovat na mobilních aplikacích. Díky svobodě a decentralizaci je však možné využívat aplikací více, můžete si vybrat serveru, žádné reklamy neuvidíte a nebudou o vás sbírána žádná citlivá data. Účet může být také zcela anonymní. Zkrátka je jen na vás, jakou aplikaci si vyberete a co danému serveru o vás sdělíte.

Vývojář na sociální síti Mastodon oznámil příchod nové aktualizace oficiální mobilní aplikace, která přinese Stories s automatickým odstraněním. Ty je možné využívat na některých serverech ve webovém prostředí. Celé prostředí aplikace bude ještě více připomínat Instagram, což není vlastně vůbec na škodu. Aplikace má již i svůj web a v případě Androidu je instalace velice jednoduchá. Vývojář se také prý pokusí aplikaci publikovat ve svobodném obchodě F-Droid, ale i v nesvobodných platformách Obchod Play a Apple App Store.

Zdroje: Mastodon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*