DeepNude umí svlékat ženy na fotografiích díky umělé inteligenci

Neuronové sítě jsou budoucností a technologické společnosti do jejich vývoje vkládají obří částky peněz. Do budoucna ale budeme také muset počítat s tím, že aplikace využívající umělou inteligenci nebudou vždy prospěšné a mohou způsobovat i nějaké ty problémy. Dobrým příkladem je aplikace DeepNude.

 

Programátoři z Estonska vytvořili aplikaci DeepNude, která využívá umělou inteligenci a na 10 000 fotografiích se naučila, jak vypadá ženské tělo. Jaký je výsledek? No, jak již název samotné aplikace napovídá, tak umí ženy na fotografiích svlékat. Aplikace byla k dispozici ve verzi zdarma, kdy bylo možné nahé fotografie generovat, ale s cenzurou. Placená verze odkryla celé fotografie, ale v každém vygenerovaném snímku se nacházel vodoznak „Fake“.

Jak už to na internetu bývá, tak takové služby se dostanou velké oblibě a není se tedy čemu divit, že vývojáři celou službu museli zablokovat. Nejednalo se však o žádný právní či etický problém, ale o službu byl tak enormní zájem, že ji nebylo možné udržet v provozu.

Do budoucna se tedy můžeme obávat toho, že podobných aplikací bude daleko více. Budou generovat daleko kvalitnější snímky, což může být nebezpečné. Jistě se také vyvine služba, která bude moci psát tzv. fake news a na internetu sdílet zavádějící články, kterým neinformovaní lidé už dnes věří… Rizik je tedy skutečně mnoho.

 

Zdroje: Twitter, washingtonpost.com, Phys.org, TheVerge, KnowTechie

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*