Nitter opět funguje i v doplňku Nitter Redirect

Elon Musk koupil Twitter a zavádí na něm různá omezení pro neplatící uživatele. To je důvod, proč síť aktuálně trpí odlivem uživatelů na sítě Mastodon nebo Threads. Omezil také přístup k API Twitteru, které využívala open-source služba Nitter. Ta uměla zobrazit fotky, tweety a další informace i bez přihlášení a sledování.

Open-source projekt Nitter kvůli omezením API bohužel přestal fungovat a hledalo se řešení, jak jej znovu uvést do provozu. Řešení se našlo a vývojář @zedeus se postaral o to, aby Nitter znovu začal fungovat. Aktuálně funguje, ale vyhledávání je bohužel dost omezené. Vyhledávání uživatelů ale funkční je a znovu si můžete do prohlížeče nainstalovat doplněk Nitter Redirect. Doplněk umí přesměrovat každý Twitter odkaz na instanci Nitteru. Nebude nutné se tedy registrovat, přihlašovat, zavírat otravná okna s informacemi o cookies a vše je bez sledování a reklam.

Nitter má celkem dost serverů a za sebe mohu doporučit českou instanci Nitter.cz, kterou provozuje kolektiv NoLog.cz. Používání Nitteru je anonymní, bezpečné, a i v doplňku Nitter Redirect si můžete vybrat přesměrování všech Twitter odkazů právě na Nitter.cz. Vše funguje dobře a doufejme, že se Elon znovu nepokusí funkčnost Nitteru nějak omezit…

Zdroje: Mastodon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*