ASUS VivoBook 15 X512 – Notebook s tenkými rámečky displeje do 16000 Kč

Tchajwanský výrobce ASUS na náš trh uvádí nový notebook ASUS VivoBook 15 X512, který zapadá do střední třídy a jeho cena byla stanovena na 15 990 Kč. Prodávat se bude ve dvou barevných variantách, a to Transparent Silver (stříbrné) a Peacock Blue (modré), která mění při pohledu ze stran odstín.

 

Novinka se snaží zaujmout 15,6“ (palce) IPS displejem s FullHD rozlišením. Rámečky kolem displeje činí tloušťku pouhých 5,7 mm, a to hned na všech stranách displeje. IPS panel zajišťuje velmi dobré pozorovací úhly a především věrohodné podání barev včetně černé barvy.

VivoBook 15 nabízí operační systém Windows 10 Home Premium (64 bit) a procesor Intel Core i5-8250H (Kaby Lake) s taktem 1,6 GHz až 3,4 GHz. Potěší také rychlé 256 GB SSD úložiště a 8 GB RAM. K dispozici je jak integrovaná grafická karta, tak také samostatná karta NVIDIA GeForce MX130. Výkon by tedy měl dostačovat pro běžnou práci, ale i nějaké ty náročnější hry.

Notebook nepostrádá podporu 2,4 GHz i 5 GHz Wi-Fi sítí (802.11b/g/n/ac) a Bluetooth 4.2, které je úsporné a lze jej bez problémů využívat s bezdrátovými sluchátky. Nechybí ani čtečka MicroSD paměťových karet, HDMI, USB USB-C, USB 3.1 Gen A a klasické USB 2.0.

ASUS se také chlubí dvoučlánkovým Li-Ion akumulátorem s jednodenní výdrží při pracovním nasazení a podporou rychlého nabíjení. Z úplného vybití by se na 60% měl akumulátor nabít přibližně za 50 minut. Podle výrobce by měla být také ergonomicky pohodlná klávesnice s oddělanými klávesami a 1,4 mm zdvihem.

Zdroje: TZ

Sleduj na Instagramu:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*