Vyšla Linuxová distribuce Vanilla OS 22.10 Kinetic

Kouzlo Linuxu je ve svobodě. Většinu distribucí si totiž můžete stáhnout a používat zdarma bez nutnosti kupovat nějakou licenci. Vybrat si také můžete distribuci dle svých preferencí a k výběru jich je opravdu hodně. Koncem roku 2022 se začalo mluvit také o příchodu nové distribuce pod názvem Vanilla OS, která již vyšla v první verzi a můžete si ji vyzkoušet.

Vanilla OS je založen na známé distribuci Ubuntu a používá prostředí GNOME. Dle tvůrců bude Vinalla dostávat pravidelné aktualizace a bude bezpečný. Láká na jednoduché a přehledné prostředí bez postranního panelu z Ubuntu. To může dost lidí ocenit, protože panel ne každý snese. V některých ohledech může prostředí systému připomínat i MacOS od Applu.

Pár dní je již ke stažení první finální ISO soubor, díky kterému můžete provést instalaci na své zařízení, ale vyzkoušet jej můžete i pod jiným systémem díky virtualizaci např. ve VirtualBoxu. Dokonce i ve virtualizaci je systém svižný a celý ISO soubor je na dnešní poměry i malý. ISO verze Vanilla OS 22.10 má totiž velikost kolem 1,70 GB.

 

Kde Linux Vanilla OS mohu stáhnout?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*