Aplikace BlackBerry Privacy Shade zabrání ostatním číst zprávy na displeji (Android)

Mobily značky BlackBerry jsou známé svou výbornou QWERTY klávesnici. Fanoušci této značky však milují i zabezpečení operačního systému Android, který je v mobilech této společnost dle slov Googlu nejbezpečnější. V současné době testuji mobil BlackBerry KEY2 LE, který nabízí již předinstalované bezpečnostní aplikace. Některé aplikace od BlackBerry jsou však dostupné i pro jiné mobily v Obchodu Play.

 

 

Jedna z dostupných aplikací pro všechny Androidí mobily je BlackBerry Privacy Shade, kterou jsem si oblíbil a myslím si, že ji ocení více uživatelů. Aplikace umožňuje ztmavení displeje tak, aby bylo vidět jen to co chcete. Můžete tak nechat zvýrazněnou pouze klávesnici s kolonkou a někomu odepisovat, ale žádný zvědavec vedle neuvidí celou konverzaci.

 

 

Aplikace umožňuje intenzitu ztmavení dle libosti nastavit a zmenšovat/zvětšovat obdelník či kolo, které má být viditelné. Pokud chcete, tak si můžete nechat v rolovací liště notifikaci této aplikace a v případě potřeby na ni jen klepnout a okolí se okamžitě ztmaví. Klepnutím na malou ikonku vpravo zas ztmavení vypnete. Celé prostředí aplikace je v češtině a je velice jednoduché.

Aplikace přináší také další funkci Redactor. Můžete si snadno nastavit ikonku do rolovací lišty, jak můžete vidět na snímcích obrazovek níže. Po klepnutí na ikonku se vytvoří screenshot a vy na něm máte možnost zamazat text či cokoliv dle potřeby.

 

Pokud aplikaci BlackBerry Privacy Shade chcete do svého mobilu se systémem Android, tak ji najdete ke stažení v Obchodu Play (odkaz). Je po dobu 30 dní na vyzkoušení zdarma (poté 26 Kč/měsíc) a po prvním spuštění budete vyzváni k instalaci druhé aplikace BlackBerry Hub+, díky které bude vše funkční. Následně budete na některých telefonech vyzváni k udělení všech potřebných oprávnění, jak můžete vidět na screenshotech níže. Aplikaci jsem mimo mobilu BlackBerry testoval také na ASUS ZenFone Max Pro M2 a HTC U12+.

 

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*