Legendární díl Angry Birds z roku 2012 končí?

Pamatuji si dobu, kdy každý v mém okolí hrál Angry Birds a kupoval nejen kvůli nim nový mobil. Vlastně dost lidí to má tak, že klasický díl Angry Birds byl jejich vůbec první mobilní hrou na chytrém mobilu. Tato hra byla dokonce dostupná i pro mobily Nokia s dnes již mrtvým operačním systémem Symbian.

Prohlášení vývojářů Rovio

Finské vývojářské studio Rovio na svém Twitteru vydalo oznámení, že legendární hra Rovio Classics: Angry Birds bude z Obchodu Play odstraněna, a to již během zítřka 23. 2. 2023. Je to velká škoda, protože hra je to vážně povedená a najdou se hráči, co si ji s chudí i dnes zahrají, a to jen čistě z nostalgie. V Obchodě Play má i velice dobré hodnocení.

 

Proč hra bude odstraněna z Obchodu Play a bude v Apple App Store?

Okolnosti kolem Rovio Classics: Angry Birds jsou dost podivné, protože hra měnila v Obchodě Play svůj název a dnes je k nalezení pod názvem Rovio Classics: AB. Ve fórech se objevují spekulace, že hráči raději hrají starý díl nežli nějaký z nových. Vývojářské studio však nic takového nepotvrdilo. Pro systém iOS bude i tento díl stále dostupný, ale v Apple App Store dojde k jeho přejmenování. Je tedy dost pravděpodobné, že brzy zmizí i tam.

 

Co když chci starý díl i nadále hrát?

Nebojte, starý díl vám bude i po odstranění z Obchodu Play fungovat. Můžete si jej ještě dnes klidně nainstalovat a pohodlně nadále hrát. Pokud si hru budete chtít nainstalovat i po odstranění, můžete se obrátit na jiná řešení. Do Androidu je totiž možné pohodlně instalovat APK soubory mimo obchod s aplikacemi. 😉 Nebo můžete vyzkoušet nějaký novější díl Angry Birds. Ty totiž nekončí a nadále budou v Obchodě Play dostupné.

Zdroje: Twitter

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*