Androidu One z Xiaomi Mi A1 je neoficiálně dostupný i pro Mi5X a Note 4/4X

Xiaomi láká na svou novinku Xiaomi Mi A1. Jeho hlavní předností je čistý systém Android. O ten se díky programu Android One stará Google, který jej velmi často aktualizuje a to včetně bezpečnostních záplat. Model A1 se dočká také nových verzích Androidu a to u mobilů s nadstavbou není tak časté. Nadšenci ROMku Androidu One pro Xiaomi Mi A1 začínají takzvaně portovat i pro další modely.

Na internetu lze najít ROMky čistého Androidu také pro Xiaomi Mi5X a Redmi Note 4 včetně Redmi Note 4X. Dle ohlasu především na modelu Mi5X funguje dobře. Brzy se snad dočkáme ROMek pro více modelů a nejlépe i pro mobily jiných výrobců.

Upozorňuji, že nikoho nenabádám k odemykání bootloaderu či k instalaci alternativní ROM. Nezkušeným uživatelům flashování mobilu v žádném případě nedoporučuji!

Jak ROM do mobilu nainstalovat?

 • ROMky stačí stáhnout. Pro model Mi5X je ke stažení na MIUI foru a pro Redmi Note 4/4X je ke stažení na XDA foru.
 • Odemknutí bootloaderu a instalace TWRP je nutná
 • V TWRP vymažte: cache/data/system
 • Staženou ROM včetně všech firmwarů (pokud jsou dostupné) přesuňte do paměti telefonu
 • V TWRP klepněte na možnost instalace, najděte potřebné firmwary včetně ROM a nainstalujte.
 • Restartujte mobil a užijte si čistý systém
Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

4 komentář

 1. Ahoj, prosím tě, jak je to s češtinou v čistém androidu?

  Zkoušel jsem Atomic OS a přiznávám, že mi nastavení částečně v angličtině vadilo. Podle Tvé recenze Mi A1 uvádíš, že občas je možné narazit, ale není to moc časté… Co v neoficiální ROM pro XRN 4x? Nemáš to vyzkoušené?

  Díky Petr

  1. Adolf Pupík (Admin)

   Xiaomi Mi A1 je již plně v češtině a má nový Android 8.0 Oreo. Občas bylo možné narazit na angličtinu, protože se čekalo na opravné aktualizace. S čistým Androidem je to složitější a liší se to model od modelu. Pokud do mobilu nainstaluješ alternativní ROMku, která není přímo od výrobce, tak s občasnou angličtinou je nutno počítat.

 2. Ahoj, díky za odpověď. Přemýšlím právě nad tou A1, proto ta otázka. Jestli bude systém stejný jako na Mi A1…, ale na fóru jsem se dočetl, že tam zatím nefunguje otisk prstu, tak asi ještě počkám.

  Jinak pěkné stránky, dobrá práce

  1. Adolf Pupík (Admin)

   Xiaomi Mi A1 je jeden z mobilů, který mam doma a čtečka otisků prstů bez problémů funguje a to mam nejnovější aktualizace. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*