Android 8.0 Oreo je dostupný pro Xiaomi Mi5 a Samsung Galaxy S4

Google tento rok představil novou verzi svého operačního systému Android 8.0 Oreo. Ten se zatím v mobilech začíná objevovat díky aktualizacím. Vývojáři z týmu JDCTeam už začínají chrlit alternativní ROMky čistého Androidu 8.0 Oreo a uživatelé si je mohou instalovat i do starších mobilů (zatím jen v testovací verzi!).

Na stránkách s alternativníma ROMkama je možné stáhnout Android 8.0 zatím pouze pro mobily Xiaomi Mi5 a překvapivě také pro Samsung Galaxy S4. Na další modely si budeme muset počkat … Jedná se zatím o beta verze Androidu 8 a jejich instalaci zatím nedoproučuji.

 

Já si Android 8.0 zkouším na mobilu Xiaomi Mi5 a zatím musím říci, že funguje výborně a svižně. Nová rolovací lišta je dle mého názoru použitelnější a zatím se mi líbí. To samé mohu říci o krapet upraveném nastavení, které je přehlednější a ikonky některých aplikací jsou nyní hranaté.

 

Upozornění!

Upozorňuji, že nikoho nenabádám k flashování svého mobilu a instalaci ROM systému Android. Nenesu odpovědnost za poškozená zařízení a každý si za své zařízení odpovídá sám. Instalování alternativních ROM systému NEDOPORUČUJI nezkušeným uživatelům. V současné době se jedná o TESTOVACÍ VERZE, KTERÉ NEMUSÍ DOBŘE FUNGOVAT!!!

 

Jak nainstalovat nový Android?

Nejdříve musíte mít na svém mobilu odemknutý bootloader a nainstalované TWRP. Pochopitelně poté musíte stáhnout ROM Android 8.0 Oreo pro svůj mobil. Dále je nutné stáhnout GApps, aby bylo v zařízení možné využívat služby od Googlu včetně Obchodu Play. Všechny stažené soubory přesunete do paměti telefonu či flash disk. Spustíte TWRP pomocí bočních tlačítek většinou hlasitosti nahoru a zamykací tlačítko při startu mobilu. V TWRP zvolíte možnost „Vymazat“ a smažete oddíly Cache, Cache/Dalvik a Systém. Vrátíte se v TWRP zpět a zvolíte !Instalovat“. Tam nainstalujete vše potřebné.

V případě mého mobilu Xiaomi Mi5 bylo ze všeho nejdříve stáhnout a nainstalovat Kernel, poté Firmware MIUI a následně ROM. Hned po instalaci ROM bylo nutné nainstalovat GApps (ARM64/Android 8.0/Pico), smazat Cache/Dalvik a zařízení restartovat.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*