Alcatel IDOL 4 Pro – Přichází na náš trh. Má ale Windows 10 Mobile …

Společnost TCL Communication stojící za značkou Alcatel v poslední době vypouští zajímavé a povedené kousky i na náš trh. Do ČR a SK nyní přichází s modelem Alcatel IDOL 4 PRO. Design vychází z povedeného modelu IDOL 4S, který jsem již recenzoval. Hlavním lákadlem modelu IDOL 4 PRO je design, zvuk, režim Continuum, který udělá z mobilu „PC“ a 21 Mpx fotoaparát.

Alcatel IDOL 4 PRO s Windows 10 Mobile

IDOL 4 Pro má ale velkou výhodu a to čtečku otisků prstů, kterou IDOL 4S z nepochopitelných důvodu neměl. Bohužel má ale obrovskou nevýhodu, kterou odradí drtivou většinu zákazníků a to předinstalovaný operační systém. Ano, jedná se o ten mrtvý systém Windows 10 Mobile … Má dnes vůbec smysl mobil s tímto systémem kupovat, když ve Storu nejsou žádné aplikace? Microsoft sice vydává aktualizace, ale jak dlouho? Systém nemá pravděpodobně žádnou budoucnost …

Novinka přináší povedený design, kterému dost přidává kombinace kovu a skla. Dále nechybí stereo reproduktory od populární značky JBL, jak tomu bylo u modelu Idol 4S a také 5,5″ FullHD displej typu AMOLED. Výkonu má dostatek a uvnitř tepe procesor Qualcomm Snapdragon 820 a nechybí ani 4 GB RAM. Pro data a aplikace je dostupná interní paměť o kapacitě 64 GB. Cena podle tiskové zprávy je stanovena na 14 999 Kč.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*