Mobilních aplikací pro rozpoznávání hudby je dnes dost, ale proč jsou zdarma? Čím se platí její vývoj a provoz? Samozřejmě, že to může být daty uživatelů. Před nějakou dobou jsem psal o open-source aplikaci Audire. Stále funguje a nabízí soukromí, ale dlouho nevyšla její aktualizace. Vznikl nový projekt Audile, kterému se vývojář věnuje. Jak se aplikace povedla?
Co Audile umí?
Audile jsem testoval na několika mobilech a aplikace funguje všude skvěle. Stačí jí jen během prvotního startu povolit potřebná oprávnění. Rád používám zástupce ikony přímo v akčním centru rolovací lišty. Nemusíte tedy vůbec spouštět aplikaci, ale jen stáhnout lištu, prstem klepnout na ikonu a vyčkat na rozpoznání hudby. Všechny rozpoznané skladby budou v aplikaci uloženy a kdykoliv si tento seznam můžete otevřít.
Proč bych měl sáhnout právě po Audile? Shazam je asi nejpoužívanější aplikací pro rozpoznávání hudby, ale již patří společnosti Apple a může odesílat citlivá data uživatelů. Audile je open-source a celý projekt vznikl bez vidiny zisku. Dostanete tedy výrazně více soukromí. Využívána jsou jen API služeb AudID a ARCCloud pro identifikaci skladeb. V nastavení si můžete vybrat jaký mikrofon má aplikace využívat a v jakých hudebních službách má zobrazovat dostupnost.
Po úspěšném rozpoznání hudby si můžete prohlédnout nejen název skladby, ale získat více informací z Wikipedie a vidět její dostupnost v hudebních službách. Ihned si ji tedy můžete otevřít v Tidalu, Spotify či jiné službě.
Kde si mohu aplikaci Audile stáhnout?
Audile je open-source projekt a je k dispozici všem zdarma. Nahlédnout můžete do zdrojového kódu. Aplikaci si můžete nainstalovat do mobilu nebo tabletu s Androidem z repozitáře v F-Droidu a nebo jako APK soubor z Guthubu.
A není tam omezení kolikrát denně mohu používat tuto aplikaci? Aspoň predtim to tak bylo.
Zatím mi to jede.