Hodinky Xiaomi Watch S2 představeny. Jsou kulaté a umí platby

Xiaomi ve svém portfoliu nabízí stále více zajímavých chytrých produktů. Nechybí mezi nimi chytré náramky, ale i hodinky. Letos výrobce i na náš trh uvedl dvojici hodinek Xiaomi Watch S1 a Watch S1 Active. Druhý zmíněný model jsem si já osobně oblíbil a dle statistik tohoto webu je o jeho recenzi velký zájem. Výrobce nyní přispěchal s novějším modelem Xiaomi Watch S2, který na předchozí model navazuje.

Xiaomi Watch S2 výrobce prozatím představil jen v takovém elegantním provedení. Verze Active či nějaká s jiným názvem představena nebyla. Možná se jí dočkáme později. Nové hodinky jsou ve velikostech 46 mm a 42 mm. Vybrat si můžete i řemínek, a to mezi obyčejným silikonovým a údajně i z pravé kůže. Pouzdro hodinek je pak z nerezové oceli a má zvýšenou odolnost 5 ATM. To znamená, že hodinky si lze vzít i na plavání.

  • Větší verze hodinek: 46 x 46 x 10,7 mm
  • Menší verze hodinek: 42,3 x 42,3 x 10,2 mm

Do obou verzí hodinek výrobce opět nasadil barevný OLED displej. Dle fotek nabízí stejný systém MIUI Watch, jako předchozí model Watch S1. 46 mm verze hodinek má 1,43palcový OLED displej s rozlišením 466 x 466 px a 326 PPI. 42 mm verze pak má 1,32palcový OLED displej, rozlišení 466 x 466 px a 353 PPI. Podporována je i funkce Always-On, kdy je zobrazován čas i na zhaslém černém displeji. Přítomen je i senzor okolního světla pro automatickou regulaci jasu displeje.

46 mm verze v sobě ukrýván akumulátor o kapacitě 500 mAh. Výrobce udává, že díky němu běžně vydrží 12 dní na jedno nabití, 7 dní náročnějšího používání a 4 dny s aktivní funkcí Always-On. 42 mm verze s akumulátorem 305 mAh běžně údajně vydrží 7 dní, 5 dní náročnějšího používání a 3 dny s Always-On. V balení je dodávána také podložka pro nabíjení.

Hodinky nabízí všechny potřebné senzory a funkce. Výrobce udává, že umí snímat srdeční tep, okysličení krve (SpO2), spánek a mnoho sportovních aktivit. K dispozici je gyroskop, snímač teploty, snímač bioelektrické impedance a někteří jistě ocení navigační systémy: GPS, Gelileo, Glonass, QZSS a Beidou.

Xiaomi Watch S2 si mohou užít nejen uživatelé mobilů s Androidem, ale i jablíčkáři s iOS. S mobilem komunikují skrze Bluetooth 5.2 a aplikací Mi Fitness. Na těle hodinek jsou i mikrofony a reproduktory pro hovory. Můžete tedy na nich nejen sledovat příchozí zprávy, ale i zvednout hovor a skrze ně telefonovat. Uvnitř hodinek se ukrývá i NFC cívka pro využívání bezkontaktních plateb.

Zdroje: Xiaomi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*