Xiaomi MIX Fold 2 je hezká skládačka. Co vlastně nabízí?

Stále více výrobců začíná vyrábět vlastní mobily s ohebnými displeji. Nejlepší takové mobily však mají čínští výrobci a bohužel takové modely na našem trhu dostupné nejsou. Xiaomi svůj nejnovější ohebný mobil Xiaomi MIX Fold 2 představilo již před pár měsíci, ale teď se objevuje hned ve čtyřech barevných provedeních a bylo jej možné vidět i během představení nových mobilů řady Xiaomi 13. Co vlastně tento krasavec nabízí?

Xiaomi MIX Fold 2 je ve čtyřech elegantních barevných provedeních. Vnější displej má 6,56palcovou úhlopříčku, jedná se o OLED s Full HD+ rozlišením, poměrem stran 21:9 a 120 Hz obnovovací frekvenci. Ochranné sklo je po stranách zakřivené a displej má svítivost 1000 nitů. V rozloženém stavu mobil nabízí 8,02palcový OLED displej s 2K+ rozlišením a 120 Hz obnovovací frekvencí. Maximální jas displeje je 1 300 nitů. V zavřeném stavu mezi oběma částmi displeje není žádná ohyzdná mezera, jako u Samsungu. Problém s mezerou však již vyřešil asi každý čínský výrobce již před rokem…

V mobilu je procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1. Na druhou stranu ohebné mobily jsou často dlouho ve vývoji kvůli své konstrukci a většinou nejnovější čipy nemají ani u konkurence. K dispozici jsou pak paměti 12 GB RAM LPDDR5 a interní úložiště s kapacitou 256/512/1 TB. Interní úložiště je UFS 3.1.

Konstrukce ukrývá akumulátor o kapacitě 4 500 mAh a podporováno je až 67 W drátové nabíjení. Originálním nabíjecím adaptérem se akumulátor z úplného vybití do 100% stavu nabije za 40 minut. Podporovány jsou pak nabíjecí protokoly: QC4+, QC3+, QC3.0, QC2.0 a MI FC 2.0.

Zdroj: Xiaomi

Na zádech mobilu je modul fotoaparátů Leica. Hlavní čip je Sony IMX 766 s 50 Mpx rozlišením, světelností f/1,8 a optickou stabilizací obrazu (OIS). Druhý snímač je teleobjektiv s 2x optickým zoomem, 8 Mpx rozlišením a světelností f/2,6. Poslední je ultraširokoúhlý s 13 Mpx rozlišením, světelností f/2,4 a 123° zorným polem. Mobil je možné pořizovat video v maximálním rozlišení 8K se 24 FPS.

Mobilu nechybí podpora mobilních sítí 5G nebo LTE. Je ale velkou otázkou, zda se dostane na náš trh a zda jej tedy naši mobilní operátoři pustí do sítí 5G. Nechybí ani podpora Wi-Fi 6, přítomné je Bluetooth 5.2 s kodeky: ACC, LDAC, LHDC a ASHA. NFC nebo všechny potřebné navigační systémy mobil také nepostrádá.

Zdroje: Xiaomi

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*