Test výkonu Xiaomi Redmi Note 12 Pro – zvládne i náročné hry?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro se na oficiálním e-shopu XiaomiCesko.cz prodává ve dvou paměťových konfiguracích. Za 6/128 GB zaplatíte 8 990 Kč s DPH a za 8/256 GB pak 10 490 Kč s DPH. Nejedná se tedy o žádný vlajkový model, ale výrobce právě láká na to, že tento model za přijatelnou cenu nabízí i vysoký výkon. Je to ale pravda? Je mobil vlastně vhodný pro hraní těch nejnáročnějších mobilních her současnosti?

Test výkonu v AnTuTu Benchmark, AnTuTu Storage Test a Geekbench 6

O výkon mobilu se stará osmijádrový procesor MediaTek Dimensity 1080 (6 nm) s maximálním taktem 2,6 GHz. Já osobně bych si připlatil za vyšší konfiguraci mobilu s 8 GB RAM LPDDR4X a 256 GB interním úložištěm UFS 2.2. Mobil umí si paměť RAM rozšířit také skrze interní úložiště, a to až o 5 GB. Tuto funkci najdete v: Nastavení telefonu/Další nastavení/Rozšíření paměti.

A jak na tom výkon tedy je? Po stránce běžného používání náročných aplikací a celodenní pracovní nasazení mobil zvládá skvěle. Při začátku testování byl systém takový pomalejší, ale tento nedostatek opravila aktualizace systému. Vše je již svižné a mobil má dostatek výkonu pro všechny aplikace. U her to je vždy u mobilů s MediaTeky otázka, protože ty někdy zvládají náročné hry bez problémů, ale některé modely mají problémy a spokojit se v takových případech musíte s nízkou grafickou kvalitou při hraní. V případě Note 12 Pro jsem vyzkoušel hraní několika her, a to i tu nejnáročnější a špatně optimalizovanou. Ano, samozřejmě mluvím o Fortnite. Ten je možné hrát na maximální grafické nastavení (EPIC) se 45 FPS nastavením. Během hraní však snímky padají a často se drží na 30 FPS. Pokud chcete 60 FPS, musíte snížit grafické nastavení na vysoké (HIGH).

Samozřejmě za tyto peníze nemůžete dostat grafickou kvalitu, která je třeba u vlajkového modelu Xiaomi 13 Pro. Při pohledu na cenu je hardwarová výbava velmi slušná a mobil si užijí i hráči náročných her. Ti budou spokojeni s výkonem, haptickou odezvou i během Fortnite (není samozřejmostí) a stereo reproduktory. Chlazení procesoru výrobce zvládl také skvěle. Mobil se po dlouhém hrané náročných her zahřeje, ale ne nijak nadměrně a hřeje především u okolí kolem modulu fotoaparátů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top