RECENZE: Xiaomi Redmi Buds 3 Pro – ideální sluchátka do 1600 Kč?

Čínský výrobce Xiaomi představil nová špuntová bezdrátová sluchátka Redmi Buds 3 Pro. Ta zaujmou až 28hodinovou výdrží na jedno nabití, aktivním potlačením okolního hluku (ANC), jednoduchým párováním a také bezdrátovým nabíjením. V době psaní recenze bylo možné sluchátka pořídit za akční cenu 1 499 Kč s DPH. Standartní cena je však 1 599 Kč s DPH.

 

 

Co najdu v balení?

V prodejním balení ke sluchátkům dostanete jen potřebný standart. V krabičce tedy najdete nabíjecí USB-C kabel, různé velikosti špuntů a také návody.

 

 

 

Design, konstrukce a ovládací gesta

Sluchátka se ukrývají v nabíjecí krabičce, odkud je možné každé sluchátko snadno vyjmout. Na krabičce se nachází tlačítko sloužící pro párování s různými zařízeními, ale také pro rozsvícení signalizační diody. Dále na krabičce najdeme oboustranný nabíjecí konektor USB-C. Je dobré také zmínit, že sluchátka jsou k dispozici v mnou testovaném šedém, ale i černém barevném provedení.

  • Váha každého sluchátka: 4,9 g
  • Váha nabíjecí krabičky: 55 g
  • Rozměry nabíjecí krabičky: 65 x 48 x 26mm

U sluchátek jsem se nejdříve pozastavil nad jejich zvláštním tvarem, ale ten má svůj význam a sluchátka v uších sedí skvěle. Stačí zvolit správnou velikost gumových špuntů, sluchátka vložit do uší a trochu jimi pootočit. Sluchátka mi nevypadávala z uší ani při běhání. Je jen škoda, že sluchátka nenabízí žádnou zvýšenou odolnost, ale vzhledem k ceně to jsem ochoten odpustit.

Každé sluchátko má na sobě také dotykovou plochu, díky které můžete používat gesta. Nabízí se gesto pro pozastavení přehrávané skladby dvojím poklepáním, a také gesto trojím poklepáním, kdy dojde k přeskočení na další skladbu. Super je také gesto, kdy vyndáte sluchátka z uší a skladba či video se pozastaví. Když je vložíte znovu do uší, přehrávání hudby či videa se znovu spustí.

 

 

 

Zvuk, hovory a potlačení hluku

Tak a dostávám se k tomu nejdůležitějšímu, čímž je u sluchátek logicky zvuk. Je dobré se nejdříve podívat na cenu sluchátek, protože nelze od nich očekávat zvuk pro náročnějšího uživatele. Vzhledem k ceně si ale myslím, že zvuk je na velice dobré úrovni. Sluchátka jsou dostatečně hlasitá a znát jsou i basy, které trochu zastíní středy. Sluchátka jednoduše nabízí mladistvý zvuk, který se asi většině uživatelům líbí.

A jak je to s ANC? Sluchátka nabízí potlačení okolního hluku, které bych v této cenové kategorii vůbec nečekal. Jak je ale účinné? No, rozdíl se zapnutým potlačením okolního hluku poznáte, ale ne nějak výrazně. Mohlo to být tedy lepší, ale opět je nutné se podívat na cenu.

A co hovory? Ty jsem také otestoval a neměl jsem od nich velká očekávání, ale byl jsem velice mile překvapen. Hovory jsou krásně zřetelné a mikrofony na sluchátkách jsou dostatečně citlivé, takže si druhá strana nijak nestěžovala, že bych nebyl slyšet.

 

 

 

Výdrž na jedno nabití a nabíjení

Výrobce ve svých propagačních materiálech slibuje až 28hodinovou výdrž s nabíjecí krabičkou. Každé sluchátko v sobě ukývá akumulátor s kapacitou 35 mAh a nabíjecí krabička pak má akumulátor s kapacitou 470 mAh. A jak na tom výdrž tedy je? Výrobce slibuje až 6hodinovou výdrž na jedno nabití sluchátek, ale záleží jen na tom, jak hlasitě budete hudbu poslouchat. S vypnutým ANC a asi střední hlasitostí mi sluchátka vydržela kolem 4 hodin na jedno nabití, což je velice slušné. To, co mi ale vadilo bylo to, že sluchátka nijak neupozorní, že se vybíjí.

K nabíjení pak slouží oboustranný nabíjecí konektor USB-C a sluchátka s nabíjecí krabičkou se nabijí za 2 a půl hodiny. V nabíjecím pouzdře se pak sluchátka nabijí za hodinu. To, co jsem opravdu nečekal bylo bezdrátové nabíjení Qi. Stačí tedy sluchátka s krabičkou položit na nabíječku a bezdrátově se začnou nabíjet.

 

 

 

Párování sluchátek

Redmi Buds 3 Pro jsem testoval hned na několika platformách, a to na Androidu 12/11, HarmonyOS 2.0, iOS 15 a Windows 11. V mém případě jsem s připojením skrze Bluetooth 5.2 neměl sebemenší problém a párování proběhlo se všemi zařízeními na jedničku. Myslím si, že spousta výrobců sluchátek by se měla vzít od Xiaomi příklad.

A jak takové párování probíhá? No, úplně jednoduše. Stačí nabíjecí krabičku jen otevřít, sluchátka v ní ponechat, dlouze stisknout tlačítko na krabičce a sluchátka spárovat se zařízením. To je vše. 😊 Je rozhodně fajn, že sluchátka je možné připojit hned se dvěma zařízeními současně, což funguje velice dobře a za ty peníze bych to nečekal.

Je jen opravdu velká škoda, že ke sluchátkům není žádná mobilní aplikace. Ona by aplikace asi i byla zbytečná, ale chtělo by to nějakou lepší procentuální zobrazení nabití sluchátek i nabíjecí krabičky, jako to má některá konkurence.

 

 

 

Závěr – vážně se povedla

Že jsem sluchátka moc vychvaloval? No, ona se vážně povedla a myslím si, že za ty peníze se jedná o dobrý kup. Vzhledem k ceně nabízí hezký design, slušnou výdrž na jedno nabití i kvalitní zvuk. Rozhodně potěší oboustranný nabíjecí konektor USB-C, bezdrátové nabíjení Qi a možnost sluchátka používat se dvěma zařízeními současně.

Musím ale zmínit i některé zápory. Během používání mi vadilo, že sluchátka nijak neupozornila na to, že se vybíjí a cca po čtyřech hodinách se bez varování vybila a vypnula. Dalším mínusem pro někoho může být absence mobilní aplikace, díky čemuž není možné sledovat procentuální nabití sluchátek.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*