Xiaomi Education představuje projekt “Story in Sight” s Leica Akademie

Společnost Xiaomi, ve spolupráci s uznávaným instruktorem Leica Akademie a renomovaným fotožurnalistou Giuseppem Nuccim, s hrdostí představuje projekt “Story in Sight”, přelomovou sérii fotografických workshopů, které mají zásadní dopad na svět vizuálního vyprávění příběhů.

“Story in Sight” je součástí širšího vzdělávacího projektu společnosti Xiaomi, Xiaomi Education. Je dokladem závazku společnosti Xiaomi inspirovat a posilovat mladé lidi po celém světě tím, že jim poskytne nástroje a technologie k rozvoji jejich tvůrčího potenciálu.

Podstata projektu “Story in Sight” spočívá v jedinečné příležitosti pro studenty, a to možnost učit se přímo od uznávaného fotožurnalisty Giuseppe Nucciho. Nucci, který se během své bohaté kariéry dostal do nejzazších koutů světa, se zdokonalil v zachycování lidí, míst a jejich příběhů antropologickou optikou. V průběhu let se jeho práce objevily v mnoha mezinárodních publikacích, jako jsou National Geographic Magazine, The New York Times, The Guardian a Wired. V roce 2018 také získal cenu Picture of the Year, jedno z nejprestižnějších fotožurnalistických ocenění. Od roku 2017 se Giuseppe Nucci dělí o své fotografické zkušenosti se studenty po celém světě. V roce 2022 dosáhl pozoruhodného ocenění. Byl jmenován instruktorem Leica Akademie, což podtrhuje jeho mistrovství nejen jako fotožurnalisty, ale také jako pedagoga.

„Jsem poctěn příležitostí vést semináře ‘Xiaomi Education – Story in Sight’,“ říká Giuseppe Nucci. „Ponořit se do oblasti fotografického vyprávění příběhů spolu s univerzitními studenty pro mě představuje vzrušující výzvu. Upřímně toužím předávat studentům své zkušenosti a inspirovat je k tomu, aby se sami stali výjimečnými vypravěči.“ Univerzita v Barceloně je první institucí, která se projektu “Story in Sight” účastní. Ta byla založena v roce 1450 a patří mezi nejstarší a nejuznávanější evropské instituce, které jsou proslulé výjimečnou akademickou úrovní, významným přínosem ve výzkumu a oddaností společenské odpovědnosti. Workshopy se budou konat v listopadu letošního roku v rámci zimního semestru barcelonské univerzity. Těchto transformativních workshopů se budou moci zúčastnit studenti Fakulty filologie a vizuální komunikace, Fakulty výtvarných umění a Fakulty informačních a audiovizuálních médií.

Dr. Javier Orduña, koordinátor pro čínské univerzity na Prorektorátu pro mezinárodní politiku a profesor na Fakultě filologie a komunikace na Univerzitě v Barceloně, vyjadřuje očekávání univerzity: „Jsme nadšeni, že můžeme hostit workshopy ‘Story in Sight’ na naší univerzitě. Tato spolupráce se společností Xiaomi a fotožurnalistou Giuseppem Nuccim poskytuje našim studentům neuvěřitelnou příležitost zdokonalit se ve vyprávění příběhů prostřednictvím fotografie. Jsme přesvědčeni, že spolupráce se zkušeným profesionálem, jako je Giuseppe, a získání dalších reálných poznatků a různých praktických zkušeností poskytne našim studentům užitečné kontrastní prvky v rámci jejich univerzitního vzdělávání.“

Projekt Xiaomi Education “Story in Sight” čerpá ze znalostí a zkušeností fotožurnalisty Giuseppe Nucciho, s cílem posílit a inspirovat další generaci vypravěčů.

Zdroje: TZ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*