Xiaomi 14 Ultra má vylepšené AI úpravy fotek

Xiaomi ve své galérii fotek nabízí pokročilejší AI úpravy fotek roky, ale moc lidí o nich neví. Především ve vlajkových modelech jsou tyto funkce lepší. V novém Xiaomi 14 Ultra najdete vylepšenou funkci AI Erase 2.0 pro odstranění osob a jiných objektů z fotek. Stačí jen v těchto úpravách udělit souhlas s podmínkami a stáhnout nejnovější doplněk (plugin). Vylepšeny jsou ale i další AI úpravy.

Vylepšené AI úpravy fotek se nejspíš časem dostanou do dalších modelů. Zatím jejich přítomnost mohu jen v Xiaomi 14 Ultra a fungují skvěle. Bez problémů odstraní vybrané osoby nebo objekty z fotek. Vybrat je můžete manuálně a odstraněny jsou během pár vteřin. Když nevíte, že na dané části fotek něco bylo, nejspíš ani nepoznáte, že je fotka upravená. Dost ale záleží na dané scéně a kvalitě pořízené fotky.

Co další AI úpravy? Ty jsem si samozřejmě také vyzkoušel a v porovnání s loňským mobilem Xiaomi 13 Pro má právě 14 Ultra vylepšený také HD portrét. Stará se o pozvednutí kvality obličejů a případně je lehce doostří. Bokeh efekt (rozostření pozadí) funguje také mnohem lépe v jakékoliv fotce s lidmi a není nutné fotit portrétním režimem. Stále můžete měnit oblohu ve fotkách, ale nyní působí v mnoha scénách přirozeněji a Xiaomi tedy zapracovalo i na této funkci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*