Xiaomi 13 Pro vs. Vivo X90 Pro – focení se Super makro režimem

Pokud jste opravdu nároční a vyžadujete od mobilu kvalitní fotoaparáty, můžete si pořídit třeba Xiaomi 13 Pro nebo Vivo X90 Pro. Oba tyto mobily patří do žebříčku nejlepších fotomobilů a jejich arzenál fotoaparátů je výborný. Oba mají ve své aplikaci fotoaparátu také režim Super makro pro focení blízkých předmětů ve vysoké kvalitě. V obou případech aplikace na něj umí přepínat automaticky, ale spustit jej lze i manuálně.

Níže najdete galérii fotek pořízených Super makro režimem oběma mobily. U obou mobilů jsem zapnul také režimy: Leica Authentic (Xiaomi) a Přirozená barva ZEISS (Vivo) pro přirozené barevné podání. Řekl bych, že realitě však více většinou odpovídají fotky z Xiaomi, protože Vivo má tendenci je více prosvětlovat. Větší prosvětlení však oceníte třeba při focení makra v šeru. Xiaomi má také v případě makra možnost pořídit ostré bližší snímky.

 

Galérie fotek pořízených oběma mobily:

Snímky si můžete kliknutím zvětšit a procházet šipkami. Pod každým snímkem najdete informace, jakým mobilem byl pořízen.

 

Ořezy detailů z fotek

Fotky z Xiaomi 13 Pro najdete vlevo a fotky z Vivo X90 Pro vpravo. Je vidět výhoda Xiaomi, že umí často pořídit snímky z větší blízkosti. Kvůli častému zesvětlení u Vivo zanikají i některé detaily, jako např. rýha ve skle hodinek. Řekl bych, že Vivo na druhou stranu má v některých situacích takové umírněnější a pro někoho hezčí rozostření v pozadí.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*