Xiaomi 12 Pro – jak je na tom s rychlostí nabíjení?

Rychlé nabíjení je velice příjemnou záležitostí, bez které se v dnešní době už opravdu neobejdu. Je však třeba si dát pozor na to, aby nabíjení bylo u daného mobilu opravdu rychlé. Někteří výrobci považují za „rychlé“ i 18-25W, což za sebe považuji za standart levnějších mobilů. Jsem tedy fanoušek rychlého nabíjení, co chce mít mobil co nejrychleji nabitý, abych jej mohl hned zas používat. Proto jsem také roky odmítal používal bezdrátové nabíjení, které je u drtivé většiny mobilů extrémně pomalé (často 10W).

Do závodu o co nejrychlejší nabíjení se dnes zapojil snad takřka každý výrobce. Když tedy nepočítám Apple, Nokia a další. U Samsungu si také musíte dát pozor, aby daný mobil podporoval 45W rychlé nabíjení, což ne každý mobil tohoto výrobce umí.

Někteří výrobci se dokonce chlubí tím, že umí 200-240W nabíjení, což je neuvěřitelný výkon. Takové mobily se dle výrobců nabijí za pouhých 8 nebo 9 minut. To bych si opravdu moc přál, ale alespoň v době psaní tohoto článku nebyl žádný takový mobil dostupný v prodeji. Výrobci se zatím jen chlubí technologiemi, které vyvíjí a 200/240W nabíjení bylo ukázáno jen v laboratorních podmínkách.

 

Dost keců! Jak je na tom Xiaomi 12 Pro?

Na test jsem tentokrát dostal výkonný mobil Xiaomi 12 Pro. Jelikož se jedná o vlajkový model společnosti Xiaomi pro letošní rok, dal si na něm výrobce záležet i po stránce nabíjení. Jako fanoušek rychlého nabíjení si testování tohoto mobilu opravdu užívám.

 

Nabíjení drátem:

Nejdříve se podívejme na drátové nabíjení, které je pochopitelně nejrychlejší a nejefektivnější. Mobil podporuje až 120W rychlé nabíjení a tak rychlý nabíjecí adaptér najdete přímo v balení, což chválím. Ehm, Apple nebo Samsung vám do balení žádný adaptér nedají…

V: Nastavení telefonu/Baterie/vpravo nahoře baterie můžete přejít do „Zvýšení rychlosti nabíjení“, kde můžete zapnout funkci pro zrychlení nabíjení. Touto funkcí docílíte opravdu rychlého nabíjení, kdy můžete mobil nabít z nuly do 100% dle mého měření za 17-19 minut. Doporučuji také vypnout otravné upozornění na zvýšení rychlosti nabíjení i optimalizované nabíjení.

 

Bezdrátové nabíjení:

Jak jsem již zmiňoval, bezdrátové nabíjení u mobilů roky nepoužívám, protože je u většiny mobilů extrémně pomalé. Xiaomi u svého nového modelu Xiaomi 12 Pro však nasadilo 50W rychlé bezdrátové Qi nabíjení. Že by se jednalo konečně o mobil, kde bych byl ochotný bezdrátové nabíjení využívat?

50W nabíjení bych už překousl, ale položil jsem si otázku, zda je na našem trhu nějaká dostupná nabíječka s tak rychlým nabíjením. Dokonce jednu u nás prodává přímo Xiaomi. Ta se jmenuje Xiaomi Mi Wireless Fast Charger 80W 33705 (odkaz na nabíječku) a podporuje až 80W rychlé bezdrátové nabíjení. V době psaní článku bylo možné nabíječku sehnat za 1 790 – 2 499 Kč.

Jelikož alespoň prozatím nemám k dispozici na vyzkoušejí tak výkonnou bezdrátovou nabíječku, rychlost 50W Qi nabíjení jsem tedy neotestoval. Dle výrobce se však mobil nabije z nuly do 100% za 42 minut.

 

Reverzní nabíjení:

Moc lidí tuto funkci sice nevyužívá, ale Xiaomi 12 Pro ji má. Nabízí jen 10W výkon, který bych pro nabíjení ostatních mobilů já osobně nevyužil. Pokud však máte bezdrátová sluchátka či chytré hodinky s bezdrátovým nabíjením, můžete je nabít položením na záda mobilu.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*