WordPress – jak na geoblokaci ruských a jiných IP adres

Pokud máte vlastní webovou stránku, která běží na redakčním systému WordPress, tak jistě také máte velký problém se spamem z ruských, ukrajinských a jiných IP adres. Jednotlivé blokování IP adres je nekonečné, proto je dobré si najít plugin pro geoblokaci.

Opravdu mnoho hodin jsem hledal plugin pro geoblokaci zdarma, což byl opravdu oříšek, protože většina takových pluginů stojí celkem dost peněz. Naštěstí jsem našel i plugin zdarma, který je sice v angličtině a nevypadá tak hezky, jako placené pluginy, ale alespoň v mém případě funguje skvěle.

V mém případě jsem zablokoval veškeré přístupy z ruských, ukrajinských a kazachstánských IP adres na tento web. Takové návštěvníky plugin automaticky přesměruje na tuto stránku.

Pokud také chcete geoblokaci na svém webu, tak si stačí v odkazu níže nainstalovat plugin a správně jej nastavit. Po instalaci stačí plugin aktivovat a přejít do: Nastavení/IP Location Block. Do správných kolonek stačí jen napsat kódy daných zemí a vše tlačítkem úplně dole uložit. Pokud také potřebujete zablokovat jen ruské, ukrajinské a kazachstánské IP adresy, tak stačí plugin nastavit dle screenshotu níže.

Odkaz na bezplatný plugin pro geoblokaci

Seznam kódů zemí

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*