Jak do WordPressu 5 stáhnout starý editor příspěvků?

Používáte na svých stránkách redakční systém WordPress? Ten v posledních dnech obdržel aktualizaci na novou verzi. Novinka přináší přepracovaný editor příspěvků, který se tváří jednoduše a čistě, ale osobně mi vůbec nesedl a z práce s ním jsem byl hodně mrzutý.

Máte tedy na nový WordPress 5 aktualizovat? Z bezpečnostních důvodů to doporučuji, protože každá nová aktualizace přináší především zásadní opravy, a to i těch bezpečnostních. Někteří uživatelé si po aktualizaci stěžují na nefunkční pluginy. Já jsem tento problém zatím nezaznamenal a vše mi funguje dobře. Jen ten nový editor nefunguje dle představ.

Jestli s novým editorem máte opravdu zásadní problémy, jak tomu bylo v mém případě, tak si můžete stáhnout ten starý. K dispozici je ke stažení jako plugin Classic Editor. Stačí jej jen stáhnout, nainstalovat a následně aktivovat. Po úspěšné aktivaci zcela nahradí ten nový.

 

 

>>Mohlo by se vám také líbit:

4 komentář

 1. Je to docela dobrá appka

 2. Asi to je dobrá aplikace ale teď to zkouším stáhnout poprvé

 3. Bloky v Guttenbergu se nedají pořádně formátovat, Guttenberg editor „žere“ všechny volné řádky mezi odstavci atd..
  Plugin pro klasický editor po instalaci funguje až na dvě dost podstatné věci ve srovnání s původní verzí:
  – nejdou přímo uploadovat obrázky, zobrazí se slepé okno, je třeba jít oklikou přes media gallery.
  – nejde označený text provázat s linkem, ikona rovněž zobrazí slepé (bílé) okno, do kterého nic nelze napsat. Je třeba jít přes html tagy. Naproti tomu ikona pro zrušení linku funguje.
  Je nějaké řešení na tyhle neduhy?

  1. Adolf Pupík

   Ani jeden z těchto problémů nemám. Obrázky v mém případě lze vkládat přímo tahem a do označeného textu lze bez problémů vložit link.
   Zkusil bych plugin odinstalovat a znovu nainstalovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*