Withings Move ECG – Hezké hybridní hodinky s EKG senzorem (RECENZE)

Francouzská značka Withings je známá díky hybridním hodinkám, které vypadají jako běžné hodinky, ale přesto umí měřit různé aktivity. Withings Move ECG je velice zajímavým modelem hodinek, který nabízí malé rozměry, nízkou váhu a zaujmout může také EKG senzorem. V době psaní recenze se cena hodinek pohybovala lehce pod hranicí 3 000 Kč s DPH.

 

 

Obsah balení – jen hodinky

Od prodejního balení toho moc nečekejte. Ve Withings krabičce najdete jen hodinky, celkem hezké pouzdro a stručné návody. Nic víc se v balení nenachází.

 

 

 

Design a konstrukce – příjemné rozměry a voděodolnost

Jelikož se jedná o hybridní hodinky, tak na první pohled není vůbec znát, že umí měřit nějaké aktivity. Vypadají jako běžné hodinky, což mám na značce Withings rád. U tohoto modelu jistě oceníte malé rozměry o průměru 38 mm a tloušťkou 13 mm, takže s velikostí nebudou mít problémy ani ženy.

Hodinky jsou k dispozici ve dvou barevných provedeních, a to v bílé s modrým silikonovým řemínkem, ale také mnou testovaná černá varianta s černým ciferníkem i řemínkem. Když už zmiňuji řemínek, tak je dobré zmínit, že má šířku 18 mm a lze jej libovolně vyměnit. Můžete tedy navštívit jakékoliv hodinářství a koupit si nový řemínek.

Na hodinkách se mi líbí jejich nízká 32 gramová váha bez řemínku. S dodávaným silikonovým řemínkem to je 41 gramů. Po pár minutách nošení jsem na hodinky úplně zapomněl, protože na ruce sedí skvěle a nosí se mi daleko lépe, než model Withings Steel HR Sport.

Za nízkou váhou stojí plastové tělo hodinek, které však působí bytelným dojmem. Plastová je také čelní ochrana ciferníku, i když na první pohled se zdá, že se jedná o sklo. Po celou dobu testování jsem na plastové čelní čísti nezaznamenal žádný škrábanec, ale osobně bych přeci jen více ocenil sklo. Na čelní ploše si také můžete všimnout stříbrné obroučky kolem ciferníku, která je kovová a svou stříbrnou barvou přidává na elegantním dojmu.

Spodní část je také ze stříbrného kovu a ukrývá všechny potřebné senzory. Na pravém boku hodinek se nachází jedno plastové tlačítko. To slouží pro spuštění měření EKG, spuštění režimu tréninku a případnému resetu hodinek. Nesmím zapomenout zmínit, že hodinky disponují zvýšenou odolností 5 ATM, takže si je můžete vzít klidně i na plavání.

 

 

 

Výdrž hodinek a baterie

Withings Move ECG mají pořádnou výdrž a výrobce deklaruje rovných 12 měsíců. Nabíječku v prodejním balení však nenajdete, protože hodinky v sobě ukrývají běžnou knoflíkovou baterii CR2430, kterou je třeba v případě vybití vyměnit. To někdo může považovat za nevýhodu, ale zas díky tomu získáte roční výdrž. Případná výměna baterie není drahá a zvládne ji snad každé hodinářství. Je jen velká škoda, že v aplikaci nelze vidět stav baterie, ale to u tohoto typu nejspíš není možné.

 

 

 

Měření EKG

Hodinky lákají na zaznamenávání elektrodiagramu (EKG), což je časové znázornění elektrické aktivity srdce. Díky hodinkám tedy můžete být upozorněni na srdeční arytmie. Včas můžete zjistit, že něco není v pořádku a můžete zajít na vyšetření.

Zaznamenat EKG můžete tak, že jednou stisknete tlačítko na pravém boku hodinek a palec s ukazováčkem položíte na kovovou obroučku kolem ciferníku. Celý postup a odpočet můžete sledovat v mobilní aplikaci, ale odpočet je vidět i na malé ručičce ciferníku, která se posouvá ze 100 do 0%.

 

V mobilní aplikaci pak můžete vidět záznam EKG, naměřený srdeční, ale k dispozici je také krátké hodnocení, jestli se jedná o normální hodnoty. Všimnout si také můžete, že záznam EKG můžete poslat třeba svému lékaři e-mailem v PDF souboru.

Tak vypadá EKG záznam v PDF souboru

 

 

 

Co hodinky ještě umí?

Hodinky Withings Move ECG mají podle stránek výrobce akcelerometr a výškoměr, díky nimž umí zaznamenávat různé sportovní aktivity. Ty umí zaznamenat automaticky a v mobilní aplikaci pak máte k dispozici třeba „Walking“ a naměřenou délku aktivity.

Pokud rádi běháte, tak jistě oceníte režim tréninku, který spustíte dlouhým stisknutím bočního tlačítka hodinek. Tento režim umí využívat GPS mobilu, takže k dispozici máte i trasu běhu. Některým může chybět aktivní měření srdečního tepu.

Díky hodinkám tedy můžete mít přehled o ušlých krocích, vzdálenosti a spálených kaloriích. Měření kroků a vzdálenosti funguje dobře a já osobně jsem byl velmi spokojený s měřením spánku. To je u řady fitness náramků a hodinek problematické, protože ne každé zařízení měří spánek dobře, když si zdřímnete během dne. Withings to zvládá výborně ve dne i v noci, což chválím.

Během svého testování jsem denně využíval také budíky. Můžete si nastavit až tři budíky, což je pro většinu uživatelů dostačující počet. Buzeni budete pomocí vibrací hodinek, což funguje efektivně a budík následně pozastavíte stisknutím bočního tlačítka hodinek.

 

 

 

Mobilní aplikace – podrobné přehledy o aktivitách

Veškeré naměřené aktivity si můžete prohlédnout v mobilní aplikaci Health Mate pro Android (Obchod Play) a iOS (App Store). Aplikace funguje skvěle a jelikož je univerzální, tak do ní můžete připojit všechna zařízení Withings, což funguje velice dobře. Je jen škoda, že aplikace je pouze v angličtině.

Hned po spuštění aplikace máte k dispozici všechny naměřené aktivity, které si však můžete rozklepnout a získat tak podrobnější informace. Po rozklepnutí kroků máte k dispozici graf, dosažení cíle 10 000 kroků denně, ušlou vzdálenost a spálené kalorie.

Po rozklepnutí spánku získáte podrobnější graf o lehkém a hlubokém spánku, jeho délku, kvalitativní skóre a také počet probuzení. Byl jsem překvapen tím, jak dobře počet probuzení funguje. Níže si můžete rozklepnout také Week (týdenní) a Month (měsíční) přehledy o spánku v grafech.

Ve spodní části aplikace se nachází Timeline, kde vidíte vše podrobněji po spuštění aplikace. Dashboard je zas souhrn denních aktivit. V Programs najdete různé informace, ale bohužel v angličtině. V kolonce Devices najdete všechna připojená zařízení Withings, kde je můžete také nastavovat.

Nastavit si můžete, na jaké ruce budete hodinky nosit, budíky, upravit si čas v ciferníku a stahovat aktualizace firmwaru. V poslední kolonce Profile najdete profil uživatele, kde si můžete upravit i informace o váze, výšce a další důležité informace.

 

 

 

Závěr – nejdostupnější hodinky s EKG?

Testování hodinek Withings Move ECG jsem si užil a považuji je za povedený model. Na ruce vypadají dobře a osobně bych si k nim přikoupil kožený řemínek, což by dodalo elegantnímu dojmu. Výrobci chválím malé rozměry a opravdu nízkou váhu, díky níž se hodinky tak příjemně nosí.

Velkou pochvalu si Withings odnáší za EKG senzor, který byl dosud dostupný jen u drahých hodinek. Spolehnout se můžete i na měření aktivit a spánku.

Někomu by však mohlo chybět aktivní měření srdečního tepu, což někteří využívají na denní bázi. Pro některé uživatele může být odrazující mobilní aplikace v angličtině a nutnost si jednou za rok baterii vyměnit.

 

 

Co se mi líbí?

 • Malé rozměry a nízká váha
 • Elegantní design
 • EKG senzor
 • Roční výdrž baterie
 • Spolehlivá mobilní aplikace
 • Spolehlivé měření spánku
 • Lze si dokoupit běžný řemínek
 • Cena

 

Co se mi nelíbí?

 • Ochrana ciferníku mohla být ze skla
 • Nutnost po roce měnit baterii
 • Někdo může postrádat aktivní měření srdečního tepu
 • Mobilní aplikace v angličtině

 

 

Sleduj na Instagramu:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*