Wine 3.0 umožňuje spouštět Windows aplikace na Androidu

Vývojáři z Codeweavers léta pracují na aplikaci Wine. Ta slouží k emulaci Win32 aplikací, které jsou určené pro počítače či tablety s platformou Windows. Na Linuxu tedy lze díky tomu instalovat a spouštět některé aplikace pro Windows. Co ale spouštět Windows aplikace na mobilu?

Zkušenější uživatelé na internetu začínají sdílet své zkušenosti s aplikací Wine 3.0, která je dostupná pro mobily se systémem Android. Aplikaci si můžete zdarma stáhnout z oficiálních stránek a nainstalovat do svého mobilu. Instalace je opravdu velmi rychlá a po spuštění se zobrazí „prostředí systému Windows“ s nabídkou Start.

 

Pokud ale chcete do svého mobilu skrze Wine nainstalovat Windows aplikace, tak je třeba připojit Bluetooth klávesnici. V prostředí aplikace není možné psát softwarovou klávesnicí a do příkazového řádku či spouštěče je nutné napsat cestu k aplikaci, kterou chcete nainstalovat.

 

Wine 3.0 jsem testoval na mobilu HTC U Ultra, Xiaomi Mi A1 a Xiaomi Mi5. Aplikace nejlépe fungovala na mobilech s větším displejem. Xiaomi Mi5 mělo drobné problémy, protože díky malému displeji bylo prostředí aplikace titěrné a nepoužitelné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*