Vyzkoušel jsem si brýle Bose Frames Tempo určené nejen pro poslech hudby

Na akci Audio Video Show 2022 jsem si o víkendu vyzkoušel mnoho zajímavých produktů. Mezi výrobci nechyběl ani Bose. Toho můžete znát jako prodejce klasické audiotechniky, ale na akci bylo možné si všimnout i vystavených brýlí. Ty na první pohled vypadají jako takové běžné sportovní brýle, ale ve skutečnosti toho umí celkem dost.

 

Jak vypadají a co vlastně umí?

Líbí se mi, že brýle Bose Frames Tempo jsou skutečně určené pro sport, takže jejich design není nijak futuristický. Měnit si můžete libovolně samozřejmě i skla a prý je možné si nechat vyrobit i skla dioptrická, takže je může nosit i člověk, co nosí běžné brýle. Sportovce potěší i certifikace zvýšené odolnosti IPX4, takže konstrukce odolá i potu. Příjemné jsou i rozměry a váha 49,9 g.

Na tom by ještě nebylo nic moc zajímavého, ale na nožičkách brýlí se nachází reproduktory Bose Open Ear Audio a mikrofon. Brýle jsem sice testoval v rušnějším prostředí, ale alespoň dle prvních dojmů bych usoudil, že reproduktory hrají překvapivě dobře a kvalitativně bych je přirovnal spíše k první generaci sluchátek Apple AirPods.

Zdroje: Bose

 

 

Jaký mají smysl brýle s reproduktory?

Jelikož jsou reproduktory na poměry brýlí skutečně kvalitní, můžete si je vzít právě na sportovní aktivitu, jako je např. běh či jízda na kole. Můžete pohodlně poslouchat svou oblíbenou hudbu, přesto uslyšíte jedoucí auta kolem. Brýle umožňují také běžné telefonování a údajně je velice dobré i hlasové navigování. Já sice sportovec nejsem, ale využití bych viděl i při dlouhé práci na počítači, kdy bych do brýlí nasadil skla tlumící modré světlo pro šetření oči a během práce poslouchal hudbu, telefonoval atd.

 

Výdrž a nabíjení

Brýle jsou sice krásně lehounké, přesto v sobě ukrývají akumulátor s kapacitou 500 mAh, který dle výrobce zajistí výdrž na jedno nabití až 8 hodin přehrávání hudby skrze Bluetooth 5.1. Výdrž jsem bohužel neměl možnost sám změřit. O nabíjení se pak stará moderní oboustranný nabíjecí konektor USB-C a do hodiny jsou prý brýle nabité.

Zdroje: Bose

 

S čím se brýle propojují?

Jedná se o moderní brýle, které skrze již zmíněné Bluetooth 5.1 můžete spárovat se svým mobilem. Podporovány jsou systémy Android a iOS. Majitelé brýlí si tedy mohou bezplatně stáhnout mobilní aplikaci pro tyto platformy, díky které můžete brýle podrobněji nastavit.

Zdroje: Bose

 

Co dostanete v balení?

V prodejním balení k brýlím dostanete nylonové pouzdro pro přenášení, čistící hadřík, USB-C nabíjecí kabel, polarizované čočky a i 3 velikosti opěrek nosu.

 

Cena a dostupnost

Pokud o brýle máte zájem, stále si je i na našem trhu můžete pořídit. Na e-shopu Bozer.cz jsou brýle aktuálně k dispozici za 7 490 Kč s DPH a dopravou zdarma.

Na akci mi bylo sděleno, že projekt těchto brýlí byl bohužel ukončen. Důvod mi však sdělen nebyl, ale dle mého názoru to bylo tím, že o brýlích nikdo z potenciálních zákazníků nevěděl. Vlastně na českém internetu se nenachází žádné články a o brýlích nevědí ani kolegové z jiných redakcí. Je to škoda, protože zařízení je to velice zajímavé.

Zdroje: Bose, Bozer, YouTube

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*