Podívejte se, jak fotí Realme 9 4G se 108 Mpx fotoaparátem

Realme 9 4G se chlubí hlavním fotoaparátem s vysokým 108 Mpx rozlišením a světelností f/1,75. Konkrétně se jedná o snímač Samsung HM6. Přítomný je i ultraširokoúhlý fotoaparát s 8 Mpx rozlišením, světelností f/2,2 a úhlem záběru 119,9°. V modulu se nachází i malý snímač, který je dle očekávání spíše do počtu. Slouží totiž pro focení makro snímků na vzdálenost 4 cm, ale má pouhé 2 Mpx rozlišení.

Nejedná se o nějak drahý mobil a dá se říci, že je to spíše dostupný model. Zprvu jsem si myslel, že vysoké rozlišení fotoaparátu bude spíše jen marketing. Velká očekávání jsem od kvality snímků neměl, ale byl jsem celkem mile překvapen. Hlavní 108 Mpx snímač totiž umí pořídit ostré snímky se slušnými detaily. Má i hezké barevné podání a hravě si poradí i s protisvětlem. Snímky za špatných světelných podmínek jsou s nočním režimem také hezké a nemám jim co vytknout. Ultraširokoúhlý fotoaparát na danou cenovou kategorii také pořídí slušné snímky a myslím si, že uživatelé budou s kvalitou spokojeni, ale po stranách se objevuje často neostrost.

Byl jsem celkem překvapen tím, že mobil nemá standart 2x zoom, ale v aplikaci fotoaparátu je tlačítko 3x zoomu. Je to tedy ztrátový zoom, který funguje tak, že dochází k ořezávání snímku z hlavního fotoaparátu. Jelikož ten má však 108 Mpx rozlišení, má software z čeho ořezávat a zachová i použitelnou kvalitu. Sáhnout můžete i po 5x nebo 10x digitálním zoomu.

Když to shrnu, tak Realme 9 4G se po stránce fotoaparátů nemá rozhodně zač stydět. Za ty peníze jednoduše dostanete slušný hlavní fotoaparát. S kvalitou ultraširokoúhlého fotoaparátu jsem byl také spokojený, ale vytknout mu musím neostré strany snímků.

 

Snímky nafocené mobilem Realme 9 4G:

Pod každou fotkou je popisek s informacemi, jakým fotoaparátem a za jakých okolností byla pořízena.

Hlavní fotoaparát
Ultraširokoúhlý fotoaparát
3x digitální zoom
Hlavní fotoaparát
Ultraširokoúhlý fotoaparát
3x digitální zoom
Hlavní fotoaparát bez zoomu
3x digitální zoom
5x digitální zoom
10x digitální zoom
Protisvětlo, Ultraširokoúhlý fotoaparát
Hlavní fotoaparát, bez nočního režimu
Hlavní fotoaparát, noční režim
Hlavní fotoaparát, noční režim
Hlavní fotoaparát, bez nočního režimu
Hlavní fotoaparát
3x digitální zoom
5x digitální zoom
10x digitální zoom
Hlavní fotoaparát

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*