Máte nový mobil Huawei bez Googlu a nechcete ho? Můžete jej vrátit

Na výrobce Huawei jsou bohužel nadále uvalené sankce, a to se již pravděpodobně nezmění. Mobily nesmí používat mobilní sítě 5G a nemají certifikaci Googlu, díky čemuž nemáte dostupnou službu Google Play a mnoho podstatných API pro funkčnost aplikací. Obchod Huawei AppGallery se alespoň na našem trhu stále neplní a postrádá podstatné funkce.

Přemýšlíte nad mobilem Huawei? Jedná se stále o krásné stroje, ale dle mého názoru jsou na našem trhu nepoužitelné. Bez Googlu nebudete mít Obchod Play, ale bohužel problém budete mít i s instalačními soubory APK. Některé aplikace fungují, některé tak napolovic a některé vůbec. Vážně chcete řešit v dnešní době nefunkční aplikace, mapové podklady od Googlu a jiné služby? Asi ne a 5G je dnes také podstatné, a především od drahého mobilu jej již očekáváte.

Je tedy jen na vás, zda si mobil zakoupíte. Poslední dobou však slýchám praktiky některých prodejců, kteří zákazníkům zatajují, že mobily značky Huawei již Google služby nenabízí. Moc tomu nepomáhají ani dost možná zaplacení YouTubeři a redakce, které tvrdí, jak si všechny důležité aplikace na těchto mobilech bez problémů užijete. Je to lež a běžný uživatel nechce řešit nějakou polo funkční čínskou aplikaci GSpace, neumí a nechce instalovat APK soubory, chce bezproblémové bezkontaktní platby skrze Google Peněženku a nechce se s ničím trápit.

 

Co tedy dělat, když si mobil bez Google služeb zakoupíte a nechcete jej?

Pokud mobil bez Google služeb opravdu nechcete, můžete jej vzít a vrátit na prodejnu. Pokud byl mobil zakoupen na e-shopu, stále máte právo jej vrátit. To můžete udělat do 14 dní od zakoupení mobilu a prodejce je povinen vám vrátit peníze.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*