Vivaldi Social je nový Mastodon server od tvůrců internetového prohlížeče

Nevyhovuje vám sociální síť Twitter? Tak proč nezkusit decentralizovaný Mastodon? Na ten kvůli odkoupení Twitteru Elonem Muskem přechází stále více uživatelů. Jedná se tedy o sociální síť, která se známému Twitteru velice podobá. Funguje již několik let, ale až právě teď si užívá velkému zájmu. Služba je to velmi zajímavá a je jen na vás, na jaký server se registrujete. To může být pro někoho matoucí, ale možnost volby je vždy fajn.

Pokud se zajímáte o novinky z technologického světa, tak jistě znáte alternativní internetový prohlížeč Vivaldi. Ten je dostupný nejen pro počítače, ale výborný je i na mobilní platformě Android. Prohlížeč je znám tím, že má různé vývojářské nástroje a poměrně dost nastavení.

Tvůrci Vivaldi se zapojují také do různých projektů, a právě oficiálně oznamují spuštění Mastodon serveru (instance) Vivaldi Social se sídlem na Islandu. Jedná se o server, na kterém se můžete registrovat svým Vivaldi účtem. Můžete tedy použít svůj účet z internetového prohlížeče, ale lze bez pozvánek zaregistrovat i nový.

Pokud již znáte Mastodon, tak až na logo se nic nemění. Prostředí je logicky stejné, v češtině, funguje na webu i mobilními aplikacemi pro Android a iOS. Spojit se můžete nejen s uživateli na serveru od Vivaldi, ale i jinými servery.

Zdroje: TZ

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*