Vivaldi 5.7 má pro Android lepší synchronizaci a další příjemné funkce

Internetový prohlížeč Vivaldi je pro různé platformy stále vyvíjen a vylepšován. Dovolím si říci, že na systému Android má nejlepší uživatelské prostředí a začal jsem jej používat na všech mobilech a tabletech. Dostupná je i pro Chromebooky a vyzkoušet ho můžete i na Windows, Linux nebo MacOS.

Vivaldi oznamuje příchod nové aktualizace Vivaldi V5.7 pro Android. Nová verze by měla být rychlejší a výrazně vylepšena by měla být i synchronizace napříč zařízeními. Ta je prý šifrována bude si pamatovat weby, na kterých skončíte. To znamená, že budete moci odejít na počítači s prohlížečem Vivaldi a díky synchronizaci si např. článek z webu dočíst na mobilu.

Synchronizace napříč zařízeními – Zdroj: Vivaldi

Další nové funkce se týkají přehrávání videa na webu. Nově bude možné média nechat přehrávat na pozadí, takže můžete Vivaldi minimalizovat, poslouchat hudbu či podcast a hrát mobilní hru nebo využívat jinou mobilní aplikaci. Další funkci ocení uživatelé, co nesnáší automatické přehrávání videí na některých webových stránkách. Doba, kdy videa měla automaticky zapnutý zvuk je doufám pryč, ale stále k přehrávání na některých webech dochází, i když si to nepřejete. To má za následek vyšší spotřebu dat.

Vadí vám, že ovládací prvky jsou v mobilním Vivaldi velké? Nyní si je budete moci zmenšovat nebo zvětšovat dle vlastních potřeb. Zmenšením můžete mít více prostoru na webové stránky a zvětšení zas ocení uživatelé s horším zrakem.

Blokování automatického přehrávání videí – Zdroj: Vivaldi
Povolení přehrávání médií na pozadí – Zdroj: Vivaldi
Nastavení velikosti prostředí prohlížeče – Zdroj: Vivaldi

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*