Unikátní monitorovací aplikace Edwarda Snowdena je v Obchodu Play

V Obchodu Play se objevila veřejná beta verze aplikace Haven: Keep Watch. Za touto aplikací stojí The Guardian Project a také Freedom of the Press Foundation (Nadace pro svobodu tisku) za kterou stojí Edward Snowden. Ten se proslavil jako agent NSA, který z agentury vynesl citlivé informace a nyní bojuje za práva na soukromí.

 

K čemu tedy aplikace Haven vlastně slouží? Jedná se o bezpečnostní aplikaci, která je zaměřena na novináře a  uživatele, kteří vyžadují soukromí. Lze ji využívat i třeba jako chůvičku. Aplikace využívá všechny senzory v telefonu a umí zaznamenat pohyb z přední či zadní kamery, změny světla v místnosti díky senzoru okolního světla, zvuk a díky akcelerometru také pohyb a vibrace telefonu.

 

 

Stačí mít tedy dva telefony a jeden s aplikací umístit do místnosti, kterou chcete monitorovat. Na zvýšený hluk, rozsvícené světlo či otevření dveří budete během okamžiku upozorněni. V aplikaci si lze nastavit upozornění skrze SMS, Signal či The Onion Services.

Aplikaci si můžete v Obchodu Play stáhnout zcela zdarma pro systém Android. Pro iOS bohužel dostupná není a je to tím, že systém iOS takové možnosti díky své uzavřenosti nenabízí. Aplikaci jsem testoval na mobilu HTC U Ultra a vše fungovalo překvapivě dobře.

 

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*